Neerslagtekort nadert dat van recorddroge jaar 1976
DE BILT (ANP) - Het neerslagtekort in Nederland gaat snel omhoog. Het tekort is nu bijna net zo groot als in juni 1976. Dat jaar staat bekend als het droogste ooit in Nederland. Het tekort aan regen ligt nu ruim boven dat van de vijf procent droogste jaren, blijkt uit de monitor van weerinstituut KNMI en staat nu gemiddeld op 148 millimeter. Omdat er wat regen wordt verwacht zal het tekort deze week iets afnemen, maar nog boven dat van de vijf procent droogste jaren blijven.
In sommige delen van Nederland kruipt het neerslagtekort al naar de 200 millimeter. In enkele andere gebieden, zoals Limburg en Zeeuws-Vlaanderen heeft het juni nog wel wat geregend. Door het tekort aan regen is vooral de bovengrond kurkdroog, net als de begroeiing. Er is volgens de veiligheidsregio's een heel groot risico op natuurbranden die zich door de droogte snel kunnen uitbreiden. Alle brandweerkorpsen hebben daarom nu extra mensen en wagens klaar staan om een natuurbrand snel te kunnen blussen.
De grondwaterstand is in de meeste delen van Nederland nog op orde door het natte voorjaar. Maar op de hoge zandgronden zakt het water snel weg. Daar gelden ook sproeiverboden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Amsterdam tien jaar cel geëist tegen de 34-jarige Soufiane El A., voor het beroven, verkrachten en opsluiten van twee vrouwen. "Een buitengewoon nare zaak", aldus de officier van justitie.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) roept Nederlanders in de regio tussen het Spaanse Madrid en Andalusië op hun familie of vrienden te laten weten hoe het met ze gaat. Bij de plaats Urda, circa 100 kilometer ten zuiden van Madrid, botsten woensdag twee hogesnelheidstreinen op elkaar. Daarbij zijn volgens verschillende Spaanse media tientallen doden gevallen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft tientallen servers in beslag genomen in een internationaal onderzoek naar een malafide hostingbedrijf. De onderneming wordt ervan verdacht medeplichtig te zijn aan het mogelijk maken van cybercriminaliteit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - President Zelensky van Oekraïne brengt woensdag een bezoek aan Nederland. In de middag ontmoet hij premier Jetten op het Catshuis. In de avond volgt een bezoek aan koning Willem-Alexander op Paleis Huis ten Bosch.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven krijgt als het aan het kabinet ligt een grotere rol in de wederopbouw van Oekraïne na de oorlog met Rusland. Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) is in Kyiv om daarover te praten, samen met voorzitter Coen van Oostrom van werkgeverskoepel VNO-NCW.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - Kinderen worden nog altijd niet goed genoeg gehoord en beschermd tegen onveiligheid en geweld. Ook heeft de overheid onvoldoende zicht op het aantal kinderen in Nederland dat opgroeit in een onveilige situatie. Dat stelt het Kinderrechtencollectief in de jaarlijkse monitor Kinderrechten in Beweging. De organisatie voert woensdagmiddag actie bij de Tweede Kamer.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkiezingen in Israël zullen niets veranderen voor de "mensenrechten en zelfbeschikking" van de Palestijnen, meent de anti-zionistische organisatie Een Ander Joods Geluid. Voorzitter Jaap Hamburger heeft "geen fantasieën over verandering" in Israëls beleid jegens de Palestijnen. "79 jaar gewelddadig zionisme gaat nu zijn 80e jaar in. Het oorspronkelijke oogmerk blijft onveranderd."
12 uur geleden