
Neerslagtekort loopt op, stijgende kans op natuurbranden
DEN HAAG (ANP) - Ondanks dat de lente een stuk natter dan gebruikelijk is verlopen, begint de zomer met een normaal neerslagtekort. Momenteel is het neerslagtekort, dat wordt gemeten van 1 april tot en met 30 september, zo'n 60 millimeter. De komende tijd blijft het volgens Weeronline droog en daarmee stijgt ook het risico op natuurbranden.
Nederland heeft al een tijdje te maken met droog en zonnig weer, maar in het eerste deel van mei kwam het nog geregeld tot buien. Die buien vielen wel lokaal. Daardoor zijn de verschillen in neerslag van afgelopen maand behoorlijk groot. Op sommige plaatsen viel ruim 80 millimeter neerslag, terwijl op andere plaatsen maar 30 millimeter is gevallen.
Volgens Weeronline zal het neerslagtekort door het aanhoudende droge weer de komende week oplopen richting 100 millimeter. Daarmee is het neerslagtekort van dit jaar te vergelijken met het neerslagtekort van 2018. Daar hadden toen onder meer boeren en de scheepvaart last van, omdat het water bijvoorbeeld laag stond en binnenvaartschepen minder goederen konden vervoeren.
Natuurbranden
Door de toenemende droogte stijgt ook het risico op natuurbranden. In een groot deel van Nederland geldt momenteel fase 2: een verhoogd risico op natuurbranden. Weeronline verwacht nog nauwelijks regen tot ver in de volgende week. In de gebieden waar nu al een verhoogd risico geldt, zal de kans op bosbranden alleen maar verder toenemen.
In de tweede helft van juni krijgt Nederland naar verwachting wat vaker te maken met buien. Dat de buienkans toeneemt, wil echter niet zeggen dat veel neerslag wordt verwacht. De buien kunnen bovendien ook zeer lokaal vallen, waardoor de kans op bosbranden per regio sterk kan verschillen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Er moet een nieuwe rechter worden aangewezen voor het hoger beroep van het omvangrijke liquidatieproces Marengo. Dat heeft de verschoningskamer dinsdag besloten. Welke gevolgen dit heeft voor het verdere verloop van het proces is nog niet bekend. "Meer duidelijkheid hierover wordt verwacht tijdens de eerstvolgende pro-formazitting die plaatsvindt op 2 september 2025", aldus de verschoningskamer.
15 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De treinen van en naar Schiphol vanaf Utrecht en Amsterdam rijden tot zeker 23.00 uur niet door een stroomstoring, zo is te zien in de reisplanner van de NS. Eerder meldde de spoordienst dat de treinen naar verwachting vanaf 18.00 uur weer zouden gaan rijden.
37 minuten geledenNOORDWIJK (ANP) - Voor Huis ter Duin in Noordwijk wapperen dinsdagochtend onder meer acht Amerikaanse vlaggen en een NAVO-vlag. Vermoedelijk slapen president Donald Trump en zijn staf en beveiliging in het hotel vanwege de NAVO-top. In het dorp is het nog rustig.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt nog eens 175 miljoen euro extra uit voor de steun aan Oekraïne, maakte demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) dinsdag bekend op de eerste dag van de NAVO-top. Daarvan gaat 80 miljoen euro naar de aanschaf van nieuwe drones. De rest van het geld is bedoeld voor honderd radarsystemen die drones ontdekken en voor onbemande voertuigen die gewonden van de frontlinie wegvoeren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat er naast de wegafsluitingen voor de NAVO-top nu ook problemen op het spoor zijn, maakt het alleen maar belangrijker om thuis te werken. Dat zegt demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur) in een verklaring. De BBB-minister vindt de storing door een brand in kabels bij Schiphol "erg vervelend voor reizigers".
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Naar verwachting rijden tot zeker 18.00 uur geen treinen van en naar Schiphol vanaf Utrecht en Amsterdam, meldt een woordvoerder van NS. Eerder was de prognose dat het treinverkeer rond 12.15 uur weer zou worden opgestart.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vanuit Utrecht en Amsterdam gaan de hele ochtend geen treinen van en naar Schiphol Airport door een stroomstoring die is ontstaan door brand in kabels, meldt een woordvoerder van ProRail. Dit duurt naar verwachting tot 12.15 uur. Eerder was dit ook het geval vanuit Rotterdam, Den Haag en Leiden, maar daar wordt het treinverkeer richting de luchthaven vanaf 08.15 uur weer opgestart, meldt een woordvoerder van NS.
3 uur geleden