Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neerslagtekort in hele land boven grens van 200 millimeter

Neerslagtekort in hele land boven grens van 200 millimeter

AMSTERDAM (ANP) - Het neerslagtekort in Nederland heeft de grens van 200 millimeter gepasseerd. Het is voor het derde jaar op rij dat er gemiddeld over het land een tekort van 200 millimeter of meer is. Volgens Weeronline is dat een unicum.

Momenteel bedraagt het neerslagtekort in het land 200 millimeter. Normaal gesproken ligt dat eind juli rond de 110 millimeter. Alleen in 1976 en 2018 was het in deze tijd van het jaar nog droger. De grens van 200 millimeter werd in de afgelopen 50 jaar elf keer gepasseerd.

Van acute droogteproblemen is volgens het weerbureau momenteel geen sprake. Omdat er geregeld buien vallen, is de toplaag van de bodem goed vochtig en hebben de meeste planten voldoende water tot hun beschikking. Dieper in de ondergrond is de droogte nog wel goed merkbaar. Op de hoge zandgronden in het zuiden en oosten is de grondwaterstand op verschillende plaatsen nog steeds lager dan normaal.

Het grote neerslagtekort is te wijten aan het extreem droge voorjaar. Van half maart tot begin juni viel nauwelijks regen. Bovendien was het erg zonnig, waardoor een groot deel van de regen weer verdampte.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis haalt 690.000 euro op voor ebola-bestrijding Congo

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 690.000 euro opgehaald via Giro 7244 voor de bestrijding van ebola in Oost-Congo. "Meer geld is hard nodig om beschermingsmiddelen zoals pakken, handschoenen en chloor aan te schaffen", aldus Harm Goossens, directeur van het Nederlandse Rode Kruis, in een verklaring.

1 uur geleden
College: kwart mensen met beperking voelt zich minderwaardig

UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiƫle zorgen.

6 uur geleden
D66: toestemming ouders niet verplicht bij onderzoek mishandeling

DEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.

6 uur geleden
A2-racer rijdt 240 kilometer per uur, auto en rijbewijs ingenomen

HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.

10 uur geleden
Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

21 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

22 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

23 uur geleden