Neerslagtekort in hele land boven grens van 200 millimeter
AMSTERDAM (ANP) - Het neerslagtekort in Nederland heeft de grens van 200 millimeter gepasseerd. Het is voor het derde jaar op rij dat er gemiddeld over het land een tekort van 200 millimeter of meer is. Volgens Weeronline is dat een unicum.
Momenteel bedraagt het neerslagtekort in het land 200 millimeter. Normaal gesproken ligt dat eind juli rond de 110 millimeter. Alleen in 1976 en 2018 was het in deze tijd van het jaar nog droger. De grens van 200 millimeter werd in de afgelopen 50 jaar elf keer gepasseerd.
Van acute droogteproblemen is volgens het weerbureau momenteel geen sprake. Omdat er geregeld buien vallen, is de toplaag van de bodem goed vochtig en hebben de meeste planten voldoende water tot hun beschikking. Dieper in de ondergrond is de droogte nog wel goed merkbaar. Op de hoge zandgronden in het zuiden en oosten is de grondwaterstand op verschillende plaatsen nog steeds lager dan normaal.
Het grote neerslagtekort is te wijten aan het extreem droge voorjaar. Van half maart tot begin juni viel nauwelijks regen. Bovendien was het erg zonnig, waardoor een groot deel van de regen weer verdampte.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
15 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
16 uur geleden