Neergestort toestel had volgens media kunstrijders aan boord
WASHINGTON/MOSKOU (ANP/RTR) - Het in Washington verongelukte verkeersvliegtuig had volgens mediaberichten kunstrijders en hun familieleden en coaches aan boord. De Amerikaanse kunstrijdersbond heeft dat bevestigd. Het Russische persbureau TASS bericht dat het prominente Russische kunstrijdersduo Jevgenia Sjisjkova en Vadim Naoemov ook aan boord was. Het echtpaar was eerder wereldkampioen.
Het toestel van luchtvaartmaatschappij American Eagle kwam uit Wichita in de staat Kansas, waar net het Amerikaanse kampioenschap kunstrijden is gehouden. Het vliegtuig kwam vlak voor aankomst in Washington na een vlucht van ongeveer 1750 kilometer in botsing met een legerhelikopter. De Amerikaanse kunstrijdersbond is naar eigen zeggen verslagen door de vreselijke tragedie. Nadere details ontbreken nog.
In het vliegtuig uit Wichita, een Canadair Regional Jet, zaten 64 mensen. In de Black Hawk-legerhelikopter drie. De autoriteiten vrezen dat er veel doden zijn gevallen. Volgens de media zijn inmiddels achttien lichamen geborgen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.
4 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.
5 minuten geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.
56 minuten geledenOSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.
2 uur geleden