Neergestort toestel had volgens media kunstrijders aan boord
WASHINGTON/MOSKOU (ANP/RTR) - Het in Washington verongelukte verkeersvliegtuig had volgens mediaberichten kunstrijders en hun familieleden en coaches aan boord. De Amerikaanse kunstrijdersbond heeft dat bevestigd. Het Russische persbureau TASS bericht dat het prominente Russische kunstrijdersduo Jevgenia Sjisjkova en Vadim Naoemov ook aan boord was. Het echtpaar was eerder wereldkampioen.
Het toestel van luchtvaartmaatschappij American Eagle kwam uit Wichita in de staat Kansas, waar net het Amerikaanse kampioenschap kunstrijden is gehouden. Het vliegtuig kwam vlak voor aankomst in Washington na een vlucht van ongeveer 1750 kilometer in botsing met een legerhelikopter. De Amerikaanse kunstrijdersbond is naar eigen zeggen verslagen door de vreselijke tragedie. Nadere details ontbreken nog.
In het vliegtuig uit Wichita, een Canadair Regional Jet, zaten 64 mensen. In de Black Hawk-legerhelikopter drie. De autoriteiten vrezen dat er veel doden zijn gevallen. Volgens de media zijn inmiddels achttien lichamen geborgen.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft huiszoekingen verricht in een woning en in vakantiewoningen van voormalig premier Thorbjørn Jagland. Justitie is een onderzoek naar hem begonnen naar aanleiding van de recent geopenbaarde Epstein-documenten. Volgens Noorse media zei Jagland dat hij blij is dat de zaak wordt opgehelderd toen de huiszoeking in Oslo begon.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische politie heeft in Brussel invallen gedaan bij de Europese Commissie in een onderzoek naar onregelmatigheden bij de verkoop van vastgoed, meldt de Financial Times. Het onderzoek wordt volgens de krant geleid door het Europees Openbaar Ministerie (EPPO). Dat bevestigt dat bewijs wordt verzameld, maar wil verder niets kwijt.
1 uur geledenSION (ANP) - De eigenaren van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een grote dodelijke brand uitbrak, zijn bij aankomst voor een verhoor uitgejouwd door nabestaanden. Ze moesten zich een weg banen door een menigte van boze mensen en journalisten om de ingang van het gebouw te bereiken, is te zien bij de Zwitserse omroep SRF.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds het begin van de Russische invasie hebben Oekraïense wapenfabrikanten vergunningen gekregen om te exporteren naar het buitenland. Dat meldt Roestem Oemjerov, secretaris van de nationale veiligheids- en defensieraad van Oekraïne. President Volodymyr Zelensky kondigde in september al aan dat hij snel met de wapenexport wilde beginnen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Zweden gaat met straaljagers meedoen aan de Noordpoolmissie Arctic Sentry van de NAVO. Met die toestellen worden patrouilles uitgevoerd.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank heeft drie mannen veroordeeld voor een groepsverkrachting in 2020. De moeder van het slachtoffer had bewijsmateriaal een jaar bewaard in een plastic zak, omdat haar dochter aanvankelijk niet met de politie wilde praten.
2 uur geledenRIJKHOVEN (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever waarschuwt voor het verdwijnen van de petrochemische industrie, de staal- en de metaalindustrie in de EU. "Als je dat verliest, heb je geen strategische autonomie meer", zei hij voor het begin van de informele EU-top over concurrentiekracht.
3 uur geleden