Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neergestoken toerist bij Amsterdam Centraal buiten levensgevaar

Neergestoken toerist bij Amsterdam Centraal buiten levensgevaar

AMSTERDAM (ANP) - Het slachtoffer van de steekpartij donderdagavond bij Amsterdam Centraal is een 32-jarige toerist. Hij ligt met meerdere steekwonden in het ziekenhuis, maar is buiten levensgevaar en aanspreekbaar, laat de politie vrijdag weten. De verdachte is een 28-jarige Duitse man zonder vaste woon- of verblijfplaats. Er wordt nog onderzoek gedaan naar het motief achter de steekpartij. De politie gaat ervan uit dat dader en slachtoffer elkaar vermoedelijk niet kenden.

Rond 23.15 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij in de lobby van het Ibis-hotel aan het Stationsplein, tegenover het Centraal Station. Het slachtoffer was in de lobby met een groep vrienden, toen de man hem aanviel met een mes. De dader zou mogelijk meer mensen willen steken. Ter plaatse zagen agenten de verdachte met een mes lopen.

Omdat de man zich niet direct overgaf, heeft de politie waarschuwingsschoten gelost. De verdachte raakte daardoor niet gewond. Binnen tien minuten was hij gearresteerd, aldus een woordvoerder van de politie eerder.

Intern onderzoek

Tijdens het incident brak korte tijd paniek uit rond het station, zo is te zien op beelden die op social media werden gedeeld. Mensen zetten het op een rennen nadat de politie een aantal schoten loste en probeerden in het station een veilig heenkomen te vinden.

De politie doet ook nog intern onderzoek naar het handelen van de politiemensen, waaronder de rechtmatigheid van het schieten.

Meer uit Binnenland

Weski haalt uit naar OM: bullshit wat de officier zegt

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski (71) heeft donderdag uitgehaald naar het Openbaar Ministerie in een discussie over het voorlezen van notities uit het dossier. "Wat de officier van justitie nu zegt, is bullshit", zei de voormalige advocate, die aan het begin van de zitting verklaarde te zwijgen. De opmerking kwam Weski te staan op een vermaning van de voorzitter.

9 minuten geleden
Kunstdetective Brand: gestolen gouden helm is gevonden

DEN HAAG (ANP) - Kunstdetective Arthur Brand zegt dat de gestolen Roemeense gouden helm uit het Drents Museum terecht is. Hij heeft dit gehoord in zijn netwerk, maar wil niet zeggen van wie. Brand spreekt van een "fantastisch resultaat". Hij vermoedt dat dit is gelukt via onderhandelingen.

45 minuten geleden
OM meldt 'nieuwe ontwikkelingen' over kunstroof Drents Museum

SSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie maakt donderdagmiddag "nieuwe ontwikkelingen" bekend in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum. Om 14.00 uur is in het museum een persbijeenkomst, waar vertegenwoordigers van het OM Noord-Nederland en het Drents Museum de pers te woord staan en het nieuws toelichten.

1 uur geleden
Weski: ik kan mijn geheimhoudingsplicht niet verbreken

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft donderdag aan het begin van haar strafproces gezegd dat zij geen vragen kan en zal beantwoorden van de rechtbank. "Ik kan mijn geheimhoudingsplicht ook nu niet verbreken", aldus Weski. Zij staat terecht op verdenking van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliƫnt Ridouan Taghi.

1 uur geleden
Woning in Soest nagenoeg uitgebrand

SOEST (ANP) - Op de Valeriaanstraat in Soest is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke brand uitgebroken in een woning. Het huis is zo zwaar beschadigd dat de bewoners "voorlopig niet terug kunnen naar de woning", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Utrecht.

7 uur geleden
Amsterdam verbiedt fatbikes in het Vondelpark vanaf 11 mei

AMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.

15 uur geleden
KRO-NCRV, Omroep MAX en WNL willen gezamenlijk omroephuis vormen

HILVERSUM (ANP) - Omroepen KRO-NCRV, Omroep MAX en Omroep WNL willen samen een omroephuis gaan vormen. Dat laten de omroepen woensdag weten.

15 uur geleden