Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neergestoken toerist bij Amsterdam Centraal buiten levensgevaar

Neergestoken toerist bij Amsterdam Centraal buiten levensgevaar

AMSTERDAM (ANP) - Het slachtoffer van de steekpartij donderdagavond bij Amsterdam Centraal is een 32-jarige toerist. Hij ligt met meerdere steekwonden in het ziekenhuis, maar is buiten levensgevaar en aanspreekbaar, laat de politie vrijdag weten. De verdachte is een 28-jarige Duitse man zonder vaste woon- of verblijfplaats. Er wordt nog onderzoek gedaan naar het motief achter de steekpartij. De politie gaat ervan uit dat dader en slachtoffer elkaar vermoedelijk niet kenden.

Rond 23.15 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij in de lobby van het Ibis-hotel aan het Stationsplein, tegenover het Centraal Station. Het slachtoffer was in de lobby met een groep vrienden, toen de man hem aanviel met een mes. De dader zou mogelijk meer mensen willen steken. Ter plaatse zagen agenten de verdachte met een mes lopen.

Omdat de man zich niet direct overgaf, heeft de politie waarschuwingsschoten gelost. De verdachte raakte daardoor niet gewond. Binnen tien minuten was hij gearresteerd, aldus een woordvoerder van de politie eerder.

Intern onderzoek

Tijdens het incident brak korte tijd paniek uit rond het station, zo is te zien op beelden die op social media werden gedeeld. Mensen zetten het op een rennen nadat de politie een aantal schoten loste en probeerden in het station een veilig heenkomen te vinden.

De politie doet ook nog intern onderzoek naar het handelen van de politiemensen, waaronder de rechtmatigheid van het schieten.

Meer uit Binnenland

Tweede vlucht met gestrande Nederlanders geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.

1 uur geleden
Arts Rijnstate verwekte zeker 16 donorkinderen met eigen zaad

ARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.

1 uur geleden
Claudia de Breij doet Oudejaarsconference 2026

HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.

2 uur geleden
Frenna en Sef belangrijkste winnaars Edison Pop

LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.

2 uur geleden
Weer dichte mist in noordwesten, hinder voor verkeer

DE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.

2 uur geleden
DI-RECT bekroond met Edison Pop Oeuvreprijs

LEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.

3 uur geleden
Beveiliging bij locaties DPG Media aangescherpt na incident

DUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.

4 uur geleden