Neergestoken toerist bij Amsterdam Centraal buiten levensgevaar
AMSTERDAM (ANP) - Het slachtoffer van de steekpartij donderdagavond bij Amsterdam Centraal is een 32-jarige toerist. Hij ligt met meerdere steekwonden in het ziekenhuis, maar is buiten levensgevaar en aanspreekbaar, laat de politie vrijdag weten. De verdachte is een 28-jarige Duitse man zonder vaste woon- of verblijfplaats. Er wordt nog onderzoek gedaan naar het motief achter de steekpartij. De politie gaat ervan uit dat dader en slachtoffer elkaar vermoedelijk niet kenden.
Rond 23.15 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij in de lobby van het Ibis-hotel aan het Stationsplein, tegenover het Centraal Station. Het slachtoffer was in de lobby met een groep vrienden, toen de man hem aanviel met een mes. De dader zou mogelijk meer mensen willen steken. Ter plaatse zagen agenten de verdachte met een mes lopen.
Omdat de man zich niet direct overgaf, heeft de politie waarschuwingsschoten gelost. De verdachte raakte daardoor niet gewond. Binnen tien minuten was hij gearresteerd, aldus een woordvoerder van de politie eerder.
Intern onderzoek
Tijdens het incident brak korte tijd paniek uit rond het station, zo is te zien op beelden die op social media werden gedeeld. Mensen zetten het op een rennen nadat de politie een aantal schoten loste en probeerden in het station een veilig heenkomen te vinden.
De politie doet ook nog intern onderzoek naar het handelen van de politiemensen, waaronder de rechtmatigheid van het schieten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zo'n zeventig betogers hebben buiten voor de Eerste Kamer in Den Haag geprobeerd senatoren te overtuigen tegen de asielwetten te stemmen. "Senatoren, laat je horen", riepen ze, gevolgd door "uitvoering niet effectief" en "voor niemand biedt dit perspectief".
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Omroep Ongehoord Nederland! (ON!) moet oud-hoofdredacteur Arnold Karskens 100.000 euro betalen. Dat heeft het gerechtshof Den Haag dinsdag bepaald. Zijn ontslag blijft wel in stand.
1 uur geledenTEOTIHUACÁN (ANP) - Door de schietpartij in de Mexicaanse stad Teotihuacán is maandag een Nederlander gewond geraakt, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van de Mexicaanse autoriteiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.
6 uur geleden