Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neergestoken Nederlands meisje in Göteborg uit het ziekenhuis

Neergestoken Nederlands meisje in Göteborg uit het ziekenhuis

GÖTEBORG (ANP) - Het Nederlandse meisje dat begin maart werd neergestoken in Göteborg heeft het ziekenhuis in de Zweedse stad verlaten, dat meldt een woordvoerster van academisch medisch centrum Sahlgrenska maandag aan het ANP.

Over de toestand van het meisje wilde de woordvoerster niks kwijt, ook was haar niet bekend wanneer het jonge slachtoffer het ziekenhuis precies had verlaten. "Vrijdag was ze nog onder onze hoede".

Het meisje uit de regio Amsterdam, toen 10 jaar oud, werd op 2 maart aangevallen in een park, zij raakte daarbij zwaargewond. Haar 70-jarige oma die had geprobeerd haar te beschermen, raakte gewond aan haar arm. Na de steekpartij hield de politie een 35-jarige man aan. Hij heeft verklaard zich niks meer te herinneren van het incident. De Zweedse politie meldde eerder al niet uit te gaan van terreurdaad.

Meer uit Buitenland

IS-gelieerde strijders doden 15 mensen bij aanval in Congo

KINSHASA (ANP) - Een militie die gelinkt is aan Islamitische Staat (IS) heeft bij meerdere aanvallen op dorpen in de Democratische Republiek Congo 15 mensen om het leven gebracht.

1 uur geleden
Saoedi-Arabië wil forum organiseren om kwestie Jemen op te lossen

CAIRO (ANP) - Het Saoedische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een verzoek van de door Saoedi-Arabië gesteunde presidentiële raad van Jemen verwelkomd om een forum in Riyad te houden om de kwestie in Jemen op te lossen.

1 uur geleden
Meerdere doden door aardbeving met kracht van 6.5 in Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 6.5 heeft vrijdag de Mexicaanse hoofdstad en de toeristische kustplaats Acapulco getroffen. Daarbij kwamen minstens twee mensen om het leven.

3 uur geleden
11 doden bij ongeluk tussen bus en vrachtwagen in Zuid-Brazilië

SAO PAULO (ANP) - Een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen heeft in het zuiden van Brazilië minstens elf mensen het leven gekost, aldus de Federale Wegpolitie van het land in een verklaring.

4 uur geleden
Zelensky wijst Mychajlo Fedorov aan als nieuwe defensieminister

KYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.

7 uur geleden
Eigenaar Zwitserse bar: meerdere controles, voldoet aan de normen

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.

9 uur geleden
Spanje ziet migratie met 40 procent terugvallen

MADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.

10 uur geleden