Neergestoken bisschop Sydney vergeeft aanvaller
SYDNEY (ANP/AFP) - Een bisschop uit Sydney die maandag tijdens een live gestreamde mis werd neergestoken, zei donderdag dat hij herstellende is en dat hij zijn aanvaller vergeeft.
Bisschop Mar Mari Emmanuel werd door een 16-jarige jongen in zijn hoofd en zijn borst gestoken. "Het gaat goed met mij, ik herstel zeer snel", zei de geestelijk leider van de conservatieve Assyrisch-orthodoxe geloofsgroep. In een YouTube-video, waarin een foto van de bisschop te zien is en waarop zijn stem te horen is, zegt hij: "Ik vergeef degene die deze daad heeft begaan en ik zeg tegen hem: jij bent mijn zoon, ik hou van je en ik zal altijd voor je bidden. En wie je ook heeft gestuurd om dit te doen, ik vergeef hen ook."
De bisschop riep in zijn boodschap ook op tot kalmte, omdat de steekpartij buiten de kerk tot onrustige taferelen leidde. Honderden boze mensen verzamelden zich en volgens Australische media werd de politie bekogeld met stenen en andere spullen. Bij de steekpartij raakten naast de bisschop nog een andere geestelijke en zeker twee andere mensen gewond.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
3 uur geleden