Neergeschoten Spaanse politicus beschuldigt Iran van moordpoging
MADRID (ANP/RTR) - Alejo Vidal-Quadras, de oud-leider van de uiterst rechtse Spaanse partij Vox, zegt dat Iran achter een moordpoging op hem zit. Vidal-Quadras werd eerder deze maand op klaarlichte dag in zijn gezicht geschoten. De politicus gaf geen bewijs voor zijn bewering.
De 78-jarige politicus ligt nog steeds in het ziekenhuis om behandeld te worden aan zijn verwondingen. Vidal-Quadras deed zijn uitspraak in een verklaring die werd voorgelezen bij een conferentie georganiseerd door Iraanse oppositie.
Een Britse vrouw en twee Spaanse mannen werden door de Spaanse politie gearresteerd naar aanleiding van de aanval op Vidal-Quadras. Over het motief achter de aanval heeft de politie nog geen uitspraken gedaan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.
37 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.
51 minuten geledenAMMAN (ANP/AFP) - De Jordaanse strijdkrachten zeggen sinds zaterdagochtend dertien ballistische raketten te hebben neergehaald. Er zou sprake zijn van materiële schade door aanvallen, maar niet van slachtoffers.
56 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De VN-Veiligheidsraad wordt bijeengeroepen voor een spoedoverleg na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran. De bijeenkomst staat gepland voor 22.00 uur Nederlandse tijd.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah heeft solidariteit uitgesproken met bondgenoot Iran. De Libanese groep waarschuwt in een verklaring dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen "ernstige gevolgen" zullen hebben voor iedereen in de regio als niet wordt ingegrepen. Hezbollah stelt echter niet of het zich gaat mengen in de strijd.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Getuigen hebben een explosie gehoord bij de Palmeilanden in Dubai, een bekende locatie in de stad. Daar zou rook zijn opgestegen bij een hotel.
2 uur geleden