Neergeschoten Spaanse politicus beschuldigt Iran van moordpoging
MADRID (ANP/RTR) - Alejo Vidal-Quadras, de oud-leider van de uiterst rechtse Spaanse partij Vox, zegt dat Iran achter een moordpoging op hem zit. Vidal-Quadras werd eerder deze maand op klaarlichte dag in zijn gezicht geschoten. De politicus gaf geen bewijs voor zijn bewering.
De 78-jarige politicus ligt nog steeds in het ziekenhuis om behandeld te worden aan zijn verwondingen. Vidal-Quadras deed zijn uitspraak in een verklaring die werd voorgelezen bij een conferentie georganiseerd door Iraanse oppositie.
Een Britse vrouw en twee Spaanse mannen werden door de Spaanse politie gearresteerd naar aanleiding van de aanval op Vidal-Quadras. Over het motief achter de aanval heeft de politie nog geen uitspraken gedaan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
38 minuten geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
1 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
2 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
7 uur geleden