Neergeschoten man is verdachte van aanslag Brussel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De man die dinsdagochtend werd neergeschoten in een café in de Brusselse wijk Schaarbeek, is geïdentificeerd als de verdachte van de aanslag in Brussel maandagavond. Dat hebben de Belgische autoriteiten bekendgemaakt, melden Belgische media. Het is onduidelijk of de man nog leeft.
De man is volgens de Belgische binnenlandminister Annelies Verlinden mogelijk overleden op weg naar het ziekenhuis. Zij meldde eerder in het VRT-journaal dat de persoon was doodgeschoten, maar zei later dat hij nog werd gereanimeerd.
Burgemeester Philippe Close van Brussel bevestigt dat de aanslagpleger "geneutraliseerd zou zijn door politie". "Onze prioriteit is veiligheid van onze medeburgers garanderen", laat hij weten via berichtendienst X. "Het gewone leven moet zoveel mogelijk kunnen doorgaan."
Verblijf
De verdachte is de 45-jarige Abdeslam L. uit Tunesië. Hij verbleef na afwijzing van zijn asielverzoek illegaal in België. De politie viel zijn woning in Schaarbeek in de nacht van maandag op dinsdag binnen, maar troffen hem toen daar niet aan. Onder meer de krant Het Laatste Nieuws meldt dat de politie dinsdagochtend een melding ontving dat de man in een café in Schaarbeek zou zitten.
Bij de aanslag van maandag vielen twee doden en een gewonde. Volgens Belgische media zijn ze Zweeds of van Zweedse afkomst. Het dreigingsniveau in Brussel werd na de aanslag verhoogd naar vier, de hoogste categorie. In de rest van België geldt niveau drie. De Belgische Veiligheidsraad komt dinsdagmiddag opnieuw bijeen om de situatie te bespreken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
10 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
10 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
10 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
12 uur geleden