Neef vermeende topcrimineel voor rechter voor moord advocaat
AMSTERDAM (ANP) - Anouar T., een verre neef van de onlangs in Dubai gearresteerde vermeende topcrimineel Ridouan Taghi, moet woensdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. De 26-jarige T. wordt ervan verdacht advocaat Derk Wiersum vorig jaar te hebben vermoord. Zijn advocaat heeft laten weten dat T. waarschijnlijk bij de zitting aanwezig zal zijn.
T. wordt verdacht van moord in vereniging, dat wil zeggen een moord samen met anderen gepleegd. Er zitten nog twee anderen vast voor de moord op de advocaat. Wie er heeft geschoten, is niet duidelijk. Het Openbaar Ministerie vermoedt dat T. de moord heeft gecoördineerd.
Advocaat Seebregts wil voorafgaand aan de zitting niet veel zeggen. Wel hekelt hij de teneur rondom de zaak. "Er worden dingen gezegd als 'hij is een neef dús hij zal er wel iets mee te maken hebben. Wij zien dat heel anders." Tijdens de zitting in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp zal hij hier verder op ingaan.
Derk Wiersum was een van de advocaten van kroongetuige Nabil B. in het grote liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi hoofdverdachte is. Hoewel van een formele verdenking (nog) geen sprake is, wordt Taghi - die nadrukkelijk met achternaam genoemd wil worden - gezien als het brein achter de moord op de advocaat.
Kroongetuige B. heeft een reeks belastende verklaringen afgelegd tegen Taghi en diens vermeende handlangers. In maart 2018 werd B.’s (niet-criminele) broer vermoord. Aangenomen wordt dat Taghi ook in die moord de hand heeft gehad. Wraak op 'verrader’ Nabil B. zou zijn motief zijn geweest.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
1 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
3 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
4 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
5 uur geleden