Neef vermeende topcrimineel voor rechter voor moord advocaat
AMSTERDAM (ANP) - Anouar T., een verre neef van de onlangs in Dubai gearresteerde vermeende topcrimineel Ridouan Taghi, moet woensdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. De 26-jarige T. wordt ervan verdacht advocaat Derk Wiersum vorig jaar te hebben vermoord. Zijn advocaat heeft laten weten dat T. waarschijnlijk bij de zitting aanwezig zal zijn.
T. wordt verdacht van moord in vereniging, dat wil zeggen een moord samen met anderen gepleegd. Er zitten nog twee anderen vast voor de moord op de advocaat. Wie er heeft geschoten, is niet duidelijk. Het Openbaar Ministerie vermoedt dat T. de moord heeft gecoördineerd.
Advocaat Seebregts wil voorafgaand aan de zitting niet veel zeggen. Wel hekelt hij de teneur rondom de zaak. "Er worden dingen gezegd als 'hij is een neef dús hij zal er wel iets mee te maken hebben. Wij zien dat heel anders." Tijdens de zitting in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp zal hij hier verder op ingaan.
Derk Wiersum was een van de advocaten van kroongetuige Nabil B. in het grote liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi hoofdverdachte is. Hoewel van een formele verdenking (nog) geen sprake is, wordt Taghi - die nadrukkelijk met achternaam genoemd wil worden - gezien als het brein achter de moord op de advocaat.
Kroongetuige B. heeft een reeks belastende verklaringen afgelegd tegen Taghi en diens vermeende handlangers. In maart 2018 werd B.’s (niet-criminele) broer vermoord. Aangenomen wordt dat Taghi ook in die moord de hand heeft gehad. Wraak op 'verrader’ Nabil B. zou zijn motief zijn geweest.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
12 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
18 uur geleden