Neef Taghi: ik kan me niet verdedigen
ZWOLLE (ANP) - Anouar T., een neef van de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi, zegt door de rechtbank in Zwolle "verdedigingslam" te zijn gemaakt. Hij laat zich niet bijstaan door een advocaat, maar zegt zichzelf niet te kunnen verdedigen, omdat hij daartoe de middelen niet krijgt.
Dat zei de 30-jarige verdachte uit Utrecht vrijdag op een inleidende zitting in zijn strafzaak. Anouar T. wordt in deze zaak verdacht van de invoer van en handel in hasj, MDMA en tientallen kilo's coke. Ook was hij volgens het Openbaar Ministerie lid van een criminele organisatie. Hij staat daarnaast in Amsterdam terecht op verdenking van betrokkenheid bij de moord op advocaat Derk Wiersum.
T. vroeg op de vorige zitting in juli al tevergeefs om een telefoon die niet afgeluisterd zou worden. "Ik vraag om faciliteiten die in het Nederlandse strafproces noodzakelijk zijn, zoals toegang tot jurisprudentie." De regiezitting van vrijdag was bedoeld voor de verdediging om met onderzoekswensen te komen. Die heeft T. niet omdat hij zich onvoldoende heeft kunnen voorbereiden. Daarom vroeg hij om uitstel van de zaak. Hij ontkent met de drugssmokkel te maken te hebben.
Eigen keuzes
Het Openbaar Ministerie benadrukte dat het gebrek aan onder meer internettoegang het gevolg is van zijn eigen keuze om geen advocaat te nemen. "De gevolgen daarvan kan hij niet op het OM afwentelen", aldus een van de officieren van justitie.
De rechtbank bood T. toch uitstel om zich voor te bereiden, maar meer faciliteiten dan andere gedetineerden krijgt hij niet. Zijn verzoek om hem vrij te laten, werd afgewezen. Eind november dient een volgende inleidende zitting. Als het aan het OM ligt, wordt de zaak daarna zo snel mogelijk afgedaan. Het onderzoek is afgerond, aldus de twee officieren van justitie.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
1 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
13 uur geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.
16 uur geleden