Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neef Taghi: ik kan me niet verdedigen

Neef Taghi: ik kan me niet verdedigen

ZWOLLE (ANP) - Anouar T., een neef van de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi, zegt door de rechtbank in Zwolle "verdedigingslam" te zijn gemaakt. Hij laat zich niet bijstaan door een advocaat, maar zegt zichzelf niet te kunnen verdedigen, omdat hij daartoe de middelen niet krijgt.

Dat zei de 30-jarige verdachte uit Utrecht vrijdag op een inleidende zitting in zijn strafzaak. Anouar T. wordt in deze zaak verdacht van de invoer van en handel in hasj, MDMA en tientallen kilo's coke. Ook was hij volgens het Openbaar Ministerie lid van een criminele organisatie. Hij staat daarnaast in Amsterdam terecht op verdenking van betrokkenheid bij de moord op advocaat Derk Wiersum.

T. vroeg op de vorige zitting in juli al tevergeefs om een telefoon die niet afgeluisterd zou worden. "Ik vraag om faciliteiten die in het Nederlandse strafproces noodzakelijk zijn, zoals toegang tot jurisprudentie." De regiezitting van vrijdag was bedoeld voor de verdediging om met onderzoekswensen te komen. Die heeft T. niet omdat hij zich onvoldoende heeft kunnen voorbereiden. Daarom vroeg hij om uitstel van de zaak. Hij ontkent met de drugssmokkel te maken te hebben.

Eigen keuzes

Het Openbaar Ministerie benadrukte dat het gebrek aan onder meer internettoegang het gevolg is van zijn eigen keuze om geen advocaat te nemen. "De gevolgen daarvan kan hij niet op het OM afwentelen", aldus een van de officieren van justitie.

De rechtbank bood T. toch uitstel om zich voor te bereiden, maar meer faciliteiten dan andere gedetineerden krijgt hij niet. Zijn verzoek om hem vrij te laten, werd afgewezen. Eind november dient een volgende inleidende zitting. Als het aan het OM ligt, wordt de zaak daarna zo snel mogelijk afgedaan. Het onderzoek is afgerond, aldus de twee officieren van justitie.

Meer uit Binnenland

Zeer grote brand in bedrijvenpand aan Bolderweg in Almere

ALMERE (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw aan de Bolderweg in Almere is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat maakte de Veiligheidsregio Flevoland bekend.

1 uur geleden
Katwijk stemt in met komst miljardenfabriek Amerikaanse farmaceut

KATWIJK (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Eli Lilly kan voor 3 miljard dollar een medicijnfabriek gaan bouwen in Katwijk. De gemeenteraad heeft ingestemd met de vergunningaanvraag. Eli Lilly, een van de grootste farmaceuten ter wereld, wil langs het Valkenburgse Meer in Katwijk diabetes- en afslankpillen gaan produceren. In de fabriek komen zo'n vijfhonderd mensen te werken.

1 uur geleden
Rapport: oorzaak brand natuurgebied Limburg blijft onduidelijk

VENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.

4 uur geleden
Volgende week woensdag eerste gesprek kabinet en sociale partners

DEN HAAG (ANP) - Volgende week woensdag vindt een eerste gesprek plaats tussen het kabinet en de sociale partners, laat een woordvoerder van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) weten. Het gesprek is mogelijk geworden omdat het kabinet een miljardenbezuiniging op uitkeringen heeft geschrapt. Dat was een harde eis van de vakbonden.

7 uur geleden
Brunner: begrotingssteun Sierra Leone stopt om technische redenen

LUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone heeft te maken met "technische redenen", zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) donderdag. Hij kon dat niet verder toelichten, omdat het niet zijn dossier is.

8 uur geleden
Partijen verdeeld over oplossing voor kleine spaarders

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer zijn het niet eens over een oplossing voor kleine spaarders in box 3. VVD, CDA, JA21, SGP en ChristenUnie willen extra belasting ophalen bij grootaandeelhouders, om te voorkomen dat mensen met een kleinere spaarpot volgend jaar en het jaar daarop vermogensbelasting moeten gaan betalen. Linkse oppositiepartij PRO wil dat de extra belasting in ieder geval wordt gehaald bij vermogenden en winst van bedrijven.

8 uur geleden
Twee nieuwe verdachten Overasselt langer vast

OVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank donderdag bepaald. De mannen van 24 en 25 jaar uit Amsterdam worden verdacht van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de Gelderse plaats.

9 uur geleden