Neef Taghi: ik kan me niet verdedigen
ZWOLLE (ANP) - Anouar T., een neef van de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi, zegt door de rechtbank in Zwolle "verdedigingslam" te zijn gemaakt. Hij laat zich niet bijstaan door een advocaat, maar zegt zichzelf niet te kunnen verdedigen, omdat hij daartoe de middelen niet krijgt.
Dat zei de 30-jarige verdachte uit Utrecht vrijdag op een inleidende zitting in zijn strafzaak. Anouar T. wordt in deze zaak verdacht van de invoer van en handel in hasj, MDMA en tientallen kilo's coke. Ook was hij volgens het Openbaar Ministerie lid van een criminele organisatie. Hij staat daarnaast in Amsterdam terecht op verdenking van betrokkenheid bij de moord op advocaat Derk Wiersum.
T. vroeg op de vorige zitting in juli al tevergeefs om een telefoon die niet afgeluisterd zou worden. "Ik vraag om faciliteiten die in het Nederlandse strafproces noodzakelijk zijn, zoals toegang tot jurisprudentie." De regiezitting van vrijdag was bedoeld voor de verdediging om met onderzoekswensen te komen. Die heeft T. niet omdat hij zich onvoldoende heeft kunnen voorbereiden. Daarom vroeg hij om uitstel van de zaak. Hij ontkent met de drugssmokkel te maken te hebben.
Eigen keuzes
Het Openbaar Ministerie benadrukte dat het gebrek aan onder meer internettoegang het gevolg is van zijn eigen keuze om geen advocaat te nemen. "De gevolgen daarvan kan hij niet op het OM afwentelen", aldus een van de officieren van justitie.
De rechtbank bood T. toch uitstel om zich voor te bereiden, maar meer faciliteiten dan andere gedetineerden krijgt hij niet. Zijn verzoek om hem vrij te laten, werd afgewezen. Eind november dient een volgende inleidende zitting. Als het aan het OM ligt, wordt de zaak daarna zo snel mogelijk afgedaan. Het onderzoek is afgerond, aldus de twee officieren van justitie.
Meer uit Binnenland
LAUWERSOOG (ANP) - De noodlijdende zeehondenopvang in de Waddenzee krijgt veel donaties binnen van bezorgde mensen, na het nieuws dat het centrum in de provincie Groningen bijna failliet gaat. Volgens een woordvoerster van het betreffende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) is dinsdagmiddag al ruim 1,5 ton binnengekomen via de eigen site en is er ook een crowdfunding gestart. Daarop is inmiddels ruim 30.000 euro binnengekomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de tbs-maatregel voor Stanley A. (39), die in 2012 in Den Haag de 15-jarige Ximena doodstak, met twee jaar verlengd. A. werd in 2013 veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging.
2 uur geledenOLDEBROEK (ANP) - Burgemeester Tanja Haseloop-Amsing van Oldebroek noemt de diefstal van regenboogvlaggen in haar gemeente "afschuwelijk" en "belachelijk". De burgemeester zegt zes à zeven meldingen te hebben ontvangen en roept inwoners op aangifte te doen als ze dat nog niet hebben gedaan. Bij de politie zijn vier meldingen binnengekomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat twee brandstichtingen tijdens Pride Amsterdam vorig jaar een vooropgezet plan waren, van de 27-jarige verdachte Anes A. Vlak voor de brandstichtingen in een trein en in een tijdelijke kleedkamer in het Centraal Station in Amsterdam zou A. op Instagram verwijzingen naar IS-sites hebben gepost, waarmee hij volgens het OM de IS-ideologie verheerlijkte.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie wil bijna een maand na de spoorsabotage op Prinsjesdag nog altijd niets zeggen over het lopende onderzoek. "Er zijn geen updates te geven, dus ook niet of er aanhoudingen zijn verricht", aldus een woordvoerder. Er werden toen op 35 plekken in het land objecten zoals ijzeren staven op het spoor gelegd. Dat zorgde voor verstoring van treinverkeer in het land.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wanneer de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) meet of filtersigaretten wel of niet te schadelijk zijn, hoeft het geen gebruik te maken van een strengere meetmethode. Zo oordeelt het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) in een definitief besluit over de jarenlange zaak over zogeheten sjoemelsigaretten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanaf volgend studiejaar is er plek voor 66 extra geneeskundestudenten. Daarmee draait het kabinet een eerdere verlaging van het aantal opleidingsplekken terug. In totaal is er vanaf 2027 plek voor 3050 studenten, momenteel zijn het er 2984. Het Capaciteitsorgaan adviseerde 3330 plekken.
5 uur geleden