Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neef Taghi: ik kan me niet verdedigen

Neef Taghi: ik kan me niet verdedigen

ZWOLLE (ANP) - Anouar T., een neef van de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi, zegt door de rechtbank in Zwolle "verdedigingslam" te zijn gemaakt. Hij laat zich niet bijstaan door een advocaat, maar zegt zichzelf niet te kunnen verdedigen, omdat hij daartoe de middelen niet krijgt.

Dat zei de 30-jarige verdachte uit Utrecht vrijdag op een inleidende zitting in zijn strafzaak. Anouar T. wordt in deze zaak verdacht van de invoer van en handel in hasj, MDMA en tientallen kilo's coke. Ook was hij volgens het Openbaar Ministerie lid van een criminele organisatie. Hij staat daarnaast in Amsterdam terecht op verdenking van betrokkenheid bij de moord op advocaat Derk Wiersum.

T. vroeg op de vorige zitting in juli al tevergeefs om een telefoon die niet afgeluisterd zou worden. "Ik vraag om faciliteiten die in het Nederlandse strafproces noodzakelijk zijn, zoals toegang tot jurisprudentie." De regiezitting van vrijdag was bedoeld voor de verdediging om met onderzoekswensen te komen. Die heeft T. niet omdat hij zich onvoldoende heeft kunnen voorbereiden. Daarom vroeg hij om uitstel van de zaak. Hij ontkent met de drugssmokkel te maken te hebben.

Eigen keuzes

Het Openbaar Ministerie benadrukte dat het gebrek aan onder meer internettoegang het gevolg is van zijn eigen keuze om geen advocaat te nemen. "De gevolgen daarvan kan hij niet op het OM afwentelen", aldus een van de officieren van justitie.

De rechtbank bood T. toch uitstel om zich voor te bereiden, maar meer faciliteiten dan andere gedetineerden krijgt hij niet. Zijn verzoek om hem vrij te laten, werd afgewezen. Eind november dient een volgende inleidende zitting. Als het aan het OM ligt, wordt de zaak daarna zo snel mogelijk afgedaan. Het onderzoek is afgerond, aldus de twee officieren van justitie.

Meer uit Binnenland

Experts: laat de natuur meewerken aan klimaatbestendig Nederland

WAGENINGEN (ANP) - Groenere steden, rivieren die meer ruimte krijgen en een natuurlijke kuststrook die 'meegroeit' met de zeespiegelstijging. Deskundigen zien tal van manieren waarop Nederland zich beter kan aanpassen aan klimaatverandering als het "de natuur laat meewerken". Een dinsdag gepresenteerd rapport geeft een uitgebreid overzicht van kansrijke opties hiervoor.

1 uur geleden
Verdachte langer vast om doodschieten man op NDSM-kade Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De 37-jarige man die vorige maand een gevangenismedewerker zou hebben doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam blijft ook de komende drie maanden vastzitten. Zijn hechtenis is met negentig dagen verlengd, liet de rechtbank in de hoofdstad dinsdag weten. De Amsterdammer wordt verdacht van moord.

3 uur geleden
ANWB en Consumentenbond: ernstige gebreken bij twee autostoeltjes

DEN HAAG (ANP) - ANWB en de Consumentenbond waarschuwen voor ernstige gebreken bij twee autostoeltjes: de Britax Römer Baby-Safe Pro met Vario Base 5Z en de Axkid Minikid Core. De gebreken kwamen volgens de organisaties naar voren tijdens de nieuwste autostoeltjestest.

4 uur geleden
Code geel om dichte mist in zuidwesten

DEN HAAG (ANP) - In de provincies Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant geldt dinsdagochtend code geel om dichte mist. Het KNMI waarschuwt in de drie provincies tot 10.00 uur voor plaatselijk dichte mist. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn. "Met name het verkeer kan hiervan hinder ondervinden", aldus het KNMI.

6 uur geleden
Organisaties kondigen nieuw Rode Lijn-protest in november aan

DEN HAAG (ANP) - Over ruim een maand, op 8 november, vindt in Nederland opnieuw een Rode Lijn-protest plaats. Dertien organisaties, waaronder Amnesty International, Oxfam Novib en Save the Children, willen met de massademonstratie laten zien "dat Nederland nee zegt tegen genocide en Israëls illegale bezetting". De demonstratie vindt plaats in Amsterdam en begint op het Museumplein.

6 uur geleden
123 miljoen euro voor natuurherstel in Brainport-regio

DEN HAAG (ANP) - Met 123 miljoen euro wil het kabinet de natuur in de Brainport-regio vooruithelpen. Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kondigde dat bedrag aan bij een werkbezoek aan het Groene Woud bij het Brabantse Liempde.

15 uur geleden
Afsluitdijk in beide richtingen dicht vanwege storing aan brug

KORNWERDERZAND (ANP) - De Afsluitdijk is op snelweg A7 bij Kornwerderzand in Friesland in beide richtingen dicht door een storing aan de Zuidbrug. Dat meldt Rijkswaterstaat. Een monteur is onderweg. Het is volgens een woordvoerder niet duidelijk hoelang het gaat duren voordat er een oplossing is.

19 uur geleden