Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neef eist meer dan miljoen euro van Quincy Promes voor knieletsel

Neef eist meer dan miljoen euro van Quincy Promes voor knieletsel

AMSTERDAM (ANP) - In de strafzaak tegen Quincy Promes, die wordt verdacht van het steken van zijn neef in diens knie, eist het slachtoffer meer dan een miljoen euro. Dat bleek vrijdag aan het begin van de zitting in de rechtbank in Amsterdam. De 31-jarige profvoetballer zou in de nacht van 24 op 25 juli 2020 op een feest in Abcoude zijn neef in zijn knie hebben gestoken.

Bij het steekincident heeft het slachtoffer ernstig letsel opgelopen. Hij lijdt aan een posttraumatisch stressstoornis, zei zijn advocaat Yehudi Moskowicz. De neef deed in november 2020 aangifte. Promes speelde op dat moment voor Ajax. Begin 2021 jaar verhuisde hij naar de Russische club Spartak Moskou, waar hij nog steeds voetbalt. Hij blijft in Rusland en woont zijn strafzaak niet bij.

Volgens zijn advocaat Robert Malewicz is Promes in Moskou gebleven wegens contractuele verplichtingen van zijn werkgever. Promes loopt volgens Malewicz het risico in Nederland te worden aangehouden, omdat het Openbaar Ministerie hem in een andere zaak wil horen. "De kans was dus groot dat Promes zou worden aangehouden, wat zou betekenen dat hij zijn verplichtingen niet kan nakomen", aldus de raadsman.

Strafzaak uitstellen

Malewicz vroeg aan het begin van de zitting om de strafzaak uit te stellen, omdat hij pas op donderdagavond is geïnformeerd over de geëiste schadevergoeding en vrijdagochtend pas de bijlagen ontving. De advocaat van het slachtoffer Yehudi Moszkowicz spreekt van krokodillentranen van de verdediging. Hij wees erop dat een civiele rechter van de rechtbank in Amsterdam eerder bepaalde dat Promes zijn neef een nog nader te bepalen schadevergoeding moet betalen. Tegen die uitspraak is overigens hoger beroep ingesteld. Dat hoger beroep loopt nog.

De officier van justitie verzette zich tegen het gevraagde verzoek om de zaak uit te stellen. De aanklager wil dat de zaak doorgaat. "We hebben het vandaag over een strafzaak. Die is goed en langdurig voorbereid", zei de officier. De rechtbank besloot de zaak door te laten gaan, waarbij alleen over de eventuele toekenning van smartengeld zal worden gesproken, dus voor immateriële schade die de neef zou hebben ondervonden. Dat gaat om een bedrag van 30.000 euro.

Aan de steekpartij op de verjaardag van Quincy’s broer gingen een ruzie en vechtpartij vooraf. Het motief zou zijn dat de neef in 2016 een ketting ter waarde van 3000 euro zou hebben gestolen van een tante van Promes. In een afgeluisterd gesprek met zijn tante zou Promes hebben gezegd dat hij "de eer had hersteld".

Meer uit Binnenland

Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

35 minuten geleden
Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

48 minuten geleden
Festival Amsterdam definitief afgelast, eis organisator afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.

2 uur geleden
Drie arrestaties bij demonstraties rond azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.

2 uur geleden
WHO-baas stelt bevolking Tenerife gerust over hantavirus

GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.

4 uur geleden
Festival in Amsterdam spant kort geding aan na annulering

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.

5 uur geleden
Veel politie in Ter Apel bij demonstraties asielzoekerscentrum

TER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Dat ziet een ANP-verslaggever. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond.

6 uur geleden