Nederlandse zwemrecords voor De Boer en Kamminga
AMSTERDAM (ANP) - De olympiërs Thom de Boer en Arno Kamminga hebben bij de Speedo Fast Water Meet in Amsterdam Nederlandse records gezwommen op de kortebaan. De Boer deed dat op de 50 en 100 meter vrije slag, Kamminga sloeg toe op de 100 meter schoolslag.
De Boer scherpte zaterdag in Amsterdam zijn Nederlandse record op de langebaan al aan op de 50 meter vrije slag (21,58). Een dag later klokte de 29-jarige Alkmaarder op de kortebaan in de series en in de finale twee keer 20,84 op de 50 meter. Daarmee verbeterde hij de oude toptijd van Kenzo Simons (20,98).
Op de 100 meter was hij sneller dan het Nederlandse record dat Pieter van den Hoogenband in 2003 liet noteren: 46,76 tegen 46,81. "Ik wilde zo graag het record pakken op de 100 meter omdat het al zo lang stond. In potentie zijn er genoeg collega’s om mij heen die daar ook toe in staat zijn. Het is voor mij nu speciaal om Pieter uit de boeken te zwemmen. Zeker omdat ik nu in deze goede vorm verkeer", liet De Boer opgetogen weten.
Kamminga verbeterde met een tijd van 55,99 zijn eigen record uit 2019 (56,06). "Het was weer een superleuke race waarbij ik even moest wennen aan de vele keerpunten. Ik sta nu met deze tijd volgens mij vijfde op de eeuwige wereldranglijst", concludeerde de 25-jarige Katwijker voldaan.
Meer uit Sport
MONTMÉLO (ANP) - Max Verstappen rijdt dit weekeinde in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië met een splinternieuwe motor. "Dat moet wel, want de oude doet het niet meer. Anders ben ik straks Fred Flintstone", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan het raceweekend.
8 uur geledenVILLARS-LES-DOMBES (ANP) - Wout van Aert heeft de vijfde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De Belgische renner van Visma - Lease a Bike was in Villars-les-Dombes de snelste in de massasprint, voor de Fransman Hugo Hofstetter en Phil Bauhaus uit Duitsland.
9 uur geledenMONTMÉLO (ANP) - Kimi Antonelli is zelf ook verbaasd dat hij al in zijn tweede jaar de Formule 1 domineert. De 19-jarige Italiaan van Mercedes won de laatste vijf grands prix en leidt riant in het wereldkampioenschap. "Als je me twee jaar geleden had gezegd dat ik ooit het kampioenschap zou leiden, had ik je voor gek verklaard", zei hij tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië. "Maar ik ben blij dat ik in deze positie verkeer en dankbaar voor de kans die ik heb gekregen."
10 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het grastoernooi van Rosmalen. De als zesde geplaatste Nederlander verloor in twee sets van Zhang Zhizhen, de Chinese nummer 214 van de wereldranglijst: 6-7 (5) 4-6.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Wimbledon heeft het prijzengeld voor de tennissers met 20 procent verhoogd. De organisatie meldt dat er een prijzenpot is van in totaal 64,2 miljoen Britse pond, zo'n 74,4 miljoen euro.
13 uur geledenROSMALEN (ANP) - Titelverdedigster Elise Mertens is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als derde geplaatste Belgische verloor in twee sets van de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-3 6-3.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De rentree van Serena Williams in het vrouwendubbel op het grastoernooi van Queen's is tot een vroegtijdig einde gekomen. Williams' dubbelpartner Victoria Mboko uit Canada heeft zich moeten terugtrekken met een blessure.
14 uur geleden