Nederlandse zwemploeg op jacht naar succes bij WK langebaan
FUKUOKA (ANP) - De Nederlandse zwemploeg gaat vanaf zondag op jacht naar succes bij de wereldkampioenschappen langebaan in het Japanse Fukuoka. De eerste ochtendsessie begint om 03.30 uur Nederlandse tijd. De halve finales en finales staan vanaf 13.00 uur op het programma.
Op de openingsdag komen onder anderen Marrit Steenbergen (200 meter wissel), Arno Kamminga (100 meter school) en de vrouwen op de 4x100 meter vrij in actie. Kamminga won vorig jaar bij de WK in Boedapest zilver op de 100 meter school, maar hij is op de weg terug na een pauze van een half jaar. De mondiale titelstrijd geldt voor hem als belangrijk meetmoment richting de Olympische Spelen van volgend jaar. Bondscoach Mark Faber hoopt op verrassingen en veel finaleplaatsen voor zijn jonge ploeg.
In 2001 was Fukuoka ook gastheer voor de WK. Toen won Nederland zeven medailles. Inge de Bruijn pakte toen, een jaar na de Spelen in Sydney, goud op de 50 en 100 meter vrij en de 50 meter vlinder. Pieter van den Hoogenband behaalde drie zilveren plakken op de 50, 100 en 200 meter vrij en eindigde als tweede met de estafette op de 4x100 meter vrij.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
7 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
8 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
9 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.
10 uur geleden