Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse zorgmedewerkers waarschijnlijk niet naar Marokko

Nederlandse zorgmedewerkers waarschijnlijk niet naar Marokko

DEN HAAG (ANP) - De honderden Nederlandse artsen, verpleegkundigen en andere zorgmedewerkers die zich hadden aangemeld om in Marokko te helpen na de aardbeving daar, kunnen dat waarschijnlijk niet doen. "Zoals het er nu uitziet, gaat er geen officieel verzoek komen. Wij kunnen dus niet als grote groep afreizen", zegt voorzitter Ali Lahdidioui van de Associatie Marokkaanse Artsen Nederland (AMAN), die het hulpaanbod had opgezet. Hij sluit niet uit dat er mensen zijn die op andere manieren naar Marokko gaan.

Ongeveer 250 Nederlandse zorgmedewerkers hadden zich aangemeld om te helpen. Ze hadden bijvoorbeeld gewonden in bergachtige en moeilijk bereikbare gebieden kunnen helpen. Onder hen zijn basisartsen, specialisten, huisartsen en verpleegkundigen. Lahdidioui is zelf internist-ouderengeneeskunde bij het HagaZiekenhuis in Den Haag. Het gaat niet alleen om mensen die familiebanden met Marokko hebben, maar ook om mensen met andere achtergronden.

Meer uit Binnenland

Artsen boos over deepfakes waarin zij zogenaamd tips geven

AMSTERDAM (ANP) - Neuropsycholoog Erik Scherder van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat aangifte doen van deepfakevideo's waarin hij het gebruik van bepaalde medicijnen zou aanraden. Dat laat de hoogleraar donderdag weten aan het ANP. Scherder reageert op een uitzending van Pointer Checkt over dit onderwerp, die zondag op YouTube verschijnt.

7 uur geleden
Postume oeuvreprijs voor Derk Sauer bij uitreiking Mercurs

HILVERSUM (ANP) - Journalist en media-ondernemer Derk Sauer heeft donderdagavond postuum de oeuvreprijs Mercur d'Or/LOF-Prijs voor Magazines gekregen bij de uitreiking van de Mercurs, de vakprijzen in de magazinebranche. De uitreiking vond plaats in Studio21 in Hilversum.

7 uur geleden
Ook mentale gezondheid mbo-studenten iets beter

DEN HAAG (ANP) - Het gaat iets beter met de mentale gezondheid van mbo-studenten, staat in een rapport over de (mentale) gezondheid en het middelengebruik van studenten in het middelbaar beroepsonderwijs van het Trimbos-instituut en de MBO Raad. Donderdag publiceerden onderzoekers ook al zo'n monitor over studenten in het hbo en wo. Volgens de onderzoekers is aandacht nodig voor mentale veerkracht, gezonde gewoonten en sociale steun.

13 uur geleden
Van Weel ziet hoop punten in plan waar Kyiv niet achter kan staan

BRUSSEL (ANP) - In het gelekte Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne staan "een hoop punten" die voor president Volodymyr Zelensky "ontzettend moeilijk te accepteren" zijn, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) donderdag na overleg met zijn EU-collega's. Zij hebben ook met de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken gesproken.

13 uur geleden
Aantal schademeldingen aardbeving Zeerijp loopt op tot boven 3000

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is donderdag opgelopen naar 3004, meldt de organisatie. Daarmee is het aantal met bijna vijfhonderd toegenomen sinds woensdag, toen er 2517 meldingen waren.

13 uur geleden
Zuid-Holland wijst gebied in Lansingerland aan voor windturbines

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in de gemeente Lansingerland een gebied aangewezen waar windturbines kunnen komen. Het gaat om de locatie Kruisweg-Oost langs de A12. Dat gebied krijgt van de provincie de voorkeur boven Bleizo-West, een braakliggend terrein iets verderop langs de snelweg waar Lansingerland en buurgemeente Zoetermeer graag 4000 tot 6000 woningen willen bouwen.

13 uur geleden
Ook vogelgriep in Zeeland vastgesteld

DEN HAAG (ANP) - In Zeeland is vogelgriep vastgesteld bij een hobbypluimveehouder, meldt het ministerie van Landbouw donderdag. In Terhole (gemeente Hulst) worden 87 vogels gedood om verdere verspreiding van het virus te voorkomen.

13 uur geleden