Nederlandse zeilers sluiten Spelen af met vier medailles
MARSEILLE (ANP) - De Nederlandse zeilers hebben de Olympische Spelen afgesloten met vier medailles. Marit Bouwmeester veroverde goud in de Ilca 6-klasse, net als Odile van Aanholt en Annette Duetz in de 49erFX-klasse. Windsurfer Luuc van Opzeeland en kitesurfer Annelous Lammerts pakten brons.
Met de vier medailles in Marseille, waar het zeiltoernooi wordt gehouden, deden de zeilers het beter dan drie jaar geleden. Tijdens de Spelen in Tokio behaalden zij één keer goud en twee keer brons.
Naast de vier medaillewinnaars gingen nog vier boten de Middellandse Zee bij Marseille op. Bart Lambriex en Floris van de Werken eindigden op de zesde plaats in de 49er-klasse, dezelfde eindklassering als Laila van der Meer en Bjarne Bouwer in de Nacra 17-klasse. Duko Bos werd vijftiende plaats in Ilca 7-klasse, een plaats beter dan windsurfer Sara Wennekes in de iQFoil-klasse.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
7 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
22 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
22 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden