Nederlandse waterpoloërs starten EK met ruime zege op Duitsland
SPLIT (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs zijn het EK in Kroatië begonnen met een overtuigende overwinning. De ploeg van bondscoach Harry van der Meer versloeg Duitsland in Split met 13-6 (3-1 2-1 4-2 4-2). Jesse Koopman en EK-debutant Kas te Riele maakten beiden drie doelpunten, de andere goals kwamen van Pascal Janssen, Guus van IJperen (beiden twee), Luuk Gielen, Thomas Lucas en Jorn Winkelhorst.
Oranje overklaste Duitsland op alle fronten en dat uitte zich ook in enkele fraaie doelpunten. Zo tikte Lucas in de derde periode een hoge bal achterwaarts in het doel en verraste Te Riele de Duitse keeper vlak voor tijd met een fraaie boogbal.
Nederland neemt het woensdag op tegen Spanje en treft twee dagen later Roemenië. De vier groepswinnaars plaatsen zich rechtstreeks voor de kwartfinales, de nummers 2 en 3 van iedere poule spelen eerst kruisfinales.
In Split vindt gelijktijdig ook een EK voor vrouwen plaats. De Nederlandse waterpolosters begonnen het toernooi afgelopen weekeinde met ruime overwinningen op Kroatië (22-6) en Hongarije (13-4).
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
7 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
40 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting ontbreekt woensdagavond in de finale van de olympische aflossing in het Nederlandse shorttrackteam. Bondscoach Niels Kerstholt geeft, net als zaterdag tijdens de halve eindstrijd, de voorkeur aan Zoë Florence Deltrap als vierde rijdster. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer en Selma Poutsma maken het Oranjeteam compleet.
2 uur geleden