Nederlandse vrouw omgekomen bij bedevaart Mekka
DEN HAAG (ANP) - Bij de hadj, de moslimbedevaart in Saudi-Arabië, is een Nederlandse omgekomen. Het slachtoffer was 45 jaar, bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken een bericht van de NOS. De familie wordt consulaire bijstand verleend.
De Nederlandse vrouw werd tijdens de hadj onwel. Honderden mensen in het Saudische Mekka zijn dit jaar omgekomen door de gloeiende hitte.
Mogelijk zijn er meer Nederlanders omgekomen tijdens de hadj. De woordvoerder zegt dat Buitenlandse Zaken niet altijd op de hoogte wordt gesteld als mensen in het buitenland overlijden.
Repatriëring
Of de omgekomen Nederlandse vrouw ter plaatse wordt begraven of dat haar lichaam naar Nederland wordt overgebracht, kon de woordvoerder niet vertellen.
Vanuit Saudi-Arabië zijn ook enkele andere consulaire hulpverzoeken gekomen. Die zijn gedaan door mensen die onwel zijn geworden of reisdocumenten zijn verloren, zegt de woordvoerder. "Wij staan hen vanuit Den Haag en Riyad zo goed mogelijk bij."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse alarmcentrales blijven hulpvragen ontvangen van Nederlanders die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Het aantal vragen over onder meer terugvluchten naar Nederland en extra verblijfskosten bij SOS International, Eurocross en de ANWB Alarmcentrale is verder gestegen.
4 uur geleden