Nederlandse vrouw omgekomen bij bedevaart Mekka
DEN HAAG (ANP) - Bij de hadj, de moslimbedevaart in Saudi-Arabië, is een Nederlandse omgekomen. Het slachtoffer was 45 jaar, bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken een bericht van de NOS. De familie wordt consulaire bijstand verleend.
De Nederlandse vrouw werd tijdens de hadj onwel. Honderden mensen in het Saudische Mekka zijn dit jaar omgekomen door de gloeiende hitte.
Mogelijk zijn er meer Nederlanders omgekomen tijdens de hadj. De woordvoerder zegt dat Buitenlandse Zaken niet altijd op de hoogte wordt gesteld als mensen in het buitenland overlijden.
Repatriëring
Of de omgekomen Nederlandse vrouw ter plaatse wordt begraven of dat haar lichaam naar Nederland wordt overgebracht, kon de woordvoerder niet vertellen.
Vanuit Saudi-Arabië zijn ook enkele andere consulaire hulpverzoeken gekomen. Die zijn gedaan door mensen die onwel zijn geworden of reisdocumenten zijn verloren, zegt de woordvoerder. "Wij staan hen vanuit Den Haag en Riyad zo goed mogelijk bij."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.
17 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
7 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
9 uur geleden