Nederlandse vrouw omgekomen bij bedevaart Mekka
DEN HAAG (ANP) - Bij de hadj, de moslimbedevaart in Saudi-Arabië, is een Nederlandse omgekomen. Het slachtoffer was 45 jaar, bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken een bericht van de NOS. De familie wordt consulaire bijstand verleend.
De Nederlandse vrouw werd tijdens de hadj onwel. Honderden mensen in het Saudische Mekka zijn dit jaar omgekomen door de gloeiende hitte.
Mogelijk zijn er meer Nederlanders omgekomen tijdens de hadj. De woordvoerder zegt dat Buitenlandse Zaken niet altijd op de hoogte wordt gesteld als mensen in het buitenland overlijden.
Repatriëring
Of de omgekomen Nederlandse vrouw ter plaatse wordt begraven of dat haar lichaam naar Nederland wordt overgebracht, kon de woordvoerder niet vertellen.
Vanuit Saudi-Arabië zijn ook enkele andere consulaire hulpverzoeken gekomen. Die zijn gedaan door mensen die onwel zijn geworden of reisdocumenten zijn verloren, zegt de woordvoerder. "Wij staan hen vanuit Den Haag en Riyad zo goed mogelijk bij."
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.
1 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
6 uur geleden