Nederlandse vrouw en twee kinderen omgekomen in Zwitserse Alpen
LAUSANNE (ANP) - Een Nederlandse vrouw en haar twee volwassen kinderen zijn om het leven gekomen tijdens een bergwandeling in Zwitserland. Het Zwitserse Openbaar Ministerie bevestigt de dood van de drie. De vrouw van 57, haar dochter (25) en zoon (22) werden donderdag als vermist opgegeven. Ze zijn na een zoektocht door de politie vrijdag gevonden.
Het is nog onduidelijk wat er precies is gebeurd, zeggen de Zwitserse autoriteiten. De drie bevonden zich in het gebied van de berg Rochers-de-Naye, niet ver van de stad Montreux. Hun lichamen werden ongeveer 300 meter onder een steil wandelpad gevonden. De autoriteiten gaan ervan uit dat de drie door een val om het leven zijn gekomen.
De zoon woonde in de regio Lausanne, zijn zus en moeder in Nederland. De ruim 2000 meter hoge berg Rochers-de-Naye is een populaire bestemming voor bergwandelaars.
Meer uit Binnenland
HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
22 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.
6 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.
9 uur geleden