Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse vrachtwagens rijden om door wegblokkades Frankrijk

Nederlandse vrachtwagens rijden om door wegblokkades Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse vrachtwagenchauffeurs in Frankrijk rijden om, omdat boeren in dat land uit protest belangrijke wegen blokkeren, melden branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN) en transportbedrijf Winde/GTFrance. "Bij elke tocht is het puzzelen om te kijken waar blokkades zijn. Elke vrachtwagen moet wel ergens omrijden", zegt Jan Winde, eigenaar van Winde/GTFrance.

Door de blokkades op wegen naar bijvoorbeeld Parijs doen vrachtwagens soms wel meer dan twee keer zo lang over de reis, meldt Winde. "Normaal gesproken duurt het vier uur om van Marseille naar Lyon te rijden, maar afgelopen week was een chauffeur tien uur onderweg."

Omrijden zorgt ook voor hogere kosten voor onder meer brandstof. Zijn bedrijf probeert die kosten door te berekenen aan opdrachtgevers, maar dat kunnen zij ook niet altijd opbrengen. Door het omrijden loopt het verlies op tot in de duizenden euro's per week, zegt Winde.

'Duizend biggen'

De wegblokkades zijn vooral in het zuiden van Frankrijk. Sommige boeren vallen Spaanse vrachtwagenchauffeurs en hun trucks aan, omdat de agrariërs de lading als oneerlijke concurrentie zien. Winde meldt dat dit nog niet is gebeurd bij Nederlandse chauffeurs. Maar hij vreest dat dit wel kan gebeuren als de situatie verder escaleert. Ook in België blokkeren boeren sinds maandag wegen en ook daar rijden chauffeurs om.

Transport in Nood, een organisatie die transporteurs helpt bij problemen in het buitenland, ontving dit weekend vier meldingen van chauffeurs die in file stonden door blokkades of drukke omleidingen. "Een klant stond al twee dagen met duizend biggen vast. Die moesten wij met spoed eruit zien te krijgen", zegt directeur Antonio Oliveira.

Zorgen wegnemen

Hij merkt dat sommige Nederlandse chauffeurs bang zijn om aangesproken te worden als ze verder willen rijden. Vervoerders uit Nederland zijn volgens hem nog niet aangevallen. "Als ze proberen door een blokkade heen te rijden, kunnen ze aangevallen worden", waarschuwt Oliveira. Dat gebeurde jaren geleden volgens hem wel.

Boeren in Frankrijk blokkeren sinds vorige week veel snelwegen omdat ze willen dat de Franse overheid meer doet om de zorgen van boeren weg te nemen over problemen binnen de sector. Agrariërs maken zich zorgen over dalende inkomsten, de brandstof- en voedselprijzen en andere hoge kosten. Ook zijn ze niet tevreden over regelgeving.

Meer uit Financieel

China legt voorlopige heffingen op bepaalde zuivelproducten EU op

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.

1 uur geleden
AEX-index begint licht hoger aan verkorte handelsweek voor kerst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

2 uur geleden
Kweekvleesmaker Meatable houdt na geldproblemen op te bestaan

LEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.

3 uur geleden
Koperprijs naar nieuw record van bijna 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriële metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.

4 uur geleden
Supermarkten stunten rond kerst meer met vlees, zegt Wakker Dier

AMSTERDAM (ANP) - Supermarkten stunten in aanloop naar kerst ruim drie keer zoveel met vlees als in een gemiddelde week, meldt stichting Wakker Dier. De organisatie spitte de kerstfolders door van de tien grootste supermarktketens. Als het aan die bedrijven ligt, wordt dit jaar weer vooral veel gegourmet tijdens de feestdagen. Gourmetvlees komt veel voor in de folders en is goed voor bijna een kwart van alle vleesaanbiedingen, stelt de stichting die opkomt voor het dierenwelzijn in de veehouderij.

4 uur geleden
Nederlandse bedrijfsinvesteringen lopen licht terug

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.

4 uur geleden
Nederland grootste exporteur van kerstartikelen in EU, zegt CBS

DEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.

5 uur geleden