Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse voortvluchtige na tien jaar in Duitsland opgepakt

Nederlandse voortvluchtige na tien jaar in Duitsland opgepakt

BRUSSEL (ANP) - De Duitse politie heeft een Nederlander opgepakt die in België is veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf voor poging tot moord maar al tien jaar spoorloos was. De nu 54-jarige Eric Robert De Cocq Van Delwijnen stond sinds 2016 op de Belgische Most Wanted-lijst, de lijst van meest gezochte criminelen. België heeft aan de Duitse justitie gevraagd om zijn overlevering, maakt de federale politie bekend.

De Nederlander werd in 2011 in Gent veroordeeld tot vijftien jaar cel omdat hij in 2007 een man bij de uitgang van een paaldansclub in Assenede, ten noorden van Gent nabij de grens met Nederland, met een zwaar voorwerp op het hoofd had geslagen. Hij sloeg echter al voor zijn proces op de vlucht.

Door de jaren heen kwamen bij de politie meerdere tips binnen over een mogelijke verblijfplaats, van Spanje tot Amerika. Ook zou hij zijn gezicht hebben laten opereren om niet te kunnen worden herkend. In de verklaring van de politie over de arrestatie wordt daarover niets gezegd.

De Cocq Van Delwijnen is donderdag in het Duitse Löbau dichtbij de Tsjechische grens gearresteerd door een Europees samenwerkingsverband van speciale politieteams, FAST-teams geheten.

Meer uit Binnenland

Verdachten van dodelijk geweld uitgaansgebied Hoorn langer vast

ALKMAAR (ANP) - Drie verdachten van een fatale vechtpartij in het uitgaansgebied in Hoorn op zaterdag 28 maart blijven langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Noord-Holland bepaald.

5 minuten geleden
Berendsen: lijst met Gazanen met visum ligt al bij Israël

DEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.

8 minuten geleden
Kabinet wil dat politie telefoon vermiste persoon snel kan vinden

DEN HAAG (ANP) - Als iemand vermist raakt, moet de politie makkelijker de telefoon van diegene kunnen opsporen. Dat staat in een wetsvoorstel dat het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft gepubliceerd voor reacties. De politie zou in zulke gevallen ook kunnen uitzoeken met wie de vermiste persoon het laatst contact heeft gehad.

9 minuten geleden
Zeven minderjarigen aangehouden na rellen Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond uiteindelijk zeven minderjarigen aangehouden in Apeldoorn. Daar hadden zich opnieuw mensen verzameld bij de rotonde in de wijk De Maten, waar al vaker is gedemonstreerd tegen asielopvangplannen. Zes van de jongeren uit Apeldoorn verstoorden de openbare orde, in die groep werd vuurwerk afgestoken. De zevende uit Overbetuwe, een gemeente tussen Arnhem en Nijmegen, overtrad zijn gebiedsverbod.

2 uur geleden
Rapport: kabinet zal iets moeten doen aan hypotheekrenteaftrek

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal aan de slag moeten met de hypotheekrenteaftrek, ondanks de afspraak in het coalitieakkoord om "de fiscale behandeling van de eigen woning" ongemoeid te laten. De problemen rond de dertigjaarstermijn vragen daarom, schrijven ambtenaren van het ministerie van Financiën in een rapport. Niets doen lijkt de goedkoopste oplossing, maar leidt tot oneerlijke uitkomsten. Alle mogelijke oplossingen hebben grote voor- én nadelen.

2 uur geleden
ECDC: geen tekenen dat hantavirus op Hondius zich heeft gemuteerd

STOCKHOLM (ANP) - De Europese gezondheidsdienst ECDC heeft geen aanwijzingen dat het hantavirus dat is aangetroffen op de m/v Hondius zich anders gedraagt dan dat het virus normaal gesproken doet. De Franse minister van Gezondheid Stéphanie Rist zei dinsdag dat het nog onzeker was of het virus zich had gemuteerd, maar volgens ECDC-epidemioloog Andreas Hoefer wijst voorlopig niets daarop.

2 uur geleden
Advocaten: slachtoffer heeft zichzelf gedood met hondenketting

DEN HAAG (ANP) - De advocaten van de 39-jarige Paul V. uit Leiden, tegen wie maandag achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging is geëist voor het verwurgen van zijn 30-jarige partner Laura, hebben woensdag in de rechtbank Den Haag betoogd dat de vrouw zichzelf van het leven heeft beroofd. Ze pleitten voor vrijspraak in de zaak tegen V.

2 uur geleden