
Nederlandse voetbalsters naar halve finales WK onder 20 jaar
ALAJUELA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben op het WK onder 20 jaar in Costa Rica de halve finales bereikt. De ploeg van bondscoach Jessica Torny versloeg Nigeria in Alajuela met 2-0. Nederland strijdt in de nacht van donderdag op vrijdag met Spanje om een plek in de WK-finale.
PSV-speelster Zera Hulswit, die voor het eerst op dit WK in de basis mocht starten, schoot Oranje na 10 minuten op voorsprong. Na ruim een half uur verdubbelde de 18-jarige Ziva Henry (Ajax) de score. Aanvoerster Marit Auée kreeg haar tweede gele kaart van het toernooi en is daarom geschorst voor het duel met Spanje.
Oranje Onder 20 begon het WK in Costa Rica met een nederlaag tegen Japan (0-1), maar versloeg daarna de Verenigde Staten (3-0) en Ghana (4-1). "Spanje is een zware tegenstander, maar we hebben genoeg kwaliteiten in onze ploeg om ze te verslaan", zei Hulswit. "We hebben een geweldige kans om de finale te halen." De andere finalist komt uit het duel tussen Brazilië en Japan.
Torny (41) combineert sinds vorig jaar haar functie bij Oranje onder 20 jaar met een rol als assistent bij het 'grote' Oranje. Na het teleurstellend verlopen EK van deze zomer in Engeland nam de KNVB afscheid van bondscoach Mark Parsons. Torny wordt genoemd als mogelijke vervanger van de Engelsman. Ze is een van de vijf Nederlandse vrouwen die over het hoogste trainersdiploma beschikt.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
18 minuten geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
29 minuten geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
22 uur geleden