Nederlandse voetbalclubs zoeken duidelijkheid over meenemen fans
NYON (ANP) - De Nederlandse voetbalclubs die volgende week in de Europese bekertoernooien een uitwedstrijd spelen, wachten op duidelijkheid over de mogelijkheden om supporters mee te nemen. De Europese federatie UEFA maakte maandag bekend dat met ingang van komende week in principe weer fans van de bezoekende clubs welkom zijn in de Champions League, Europa League en Conference League.
Feyenoord (dinsdag in Israël), Ajax (woensdag in Portugal), Vitesse (donderdag in Slovenië) en AZ (donderdag in Denemarken) spelen bij de start van de groepsfase allemaal uit. De clubs hopen op korte termijn te horen of ze supporters kunnen meenemen. Dat hangt ook af van de regelgeving rond het coronavirus in de betreffende landen. PSV speelt als enige Nederlandse vertegenwoordiger volgende week thuis, in de Europa League tegen Real Sociedad.
"We hebben vandaag contact met onze tegenstander Randers over allerlei zaken, waaronder dit", zegt een woordvoerder van AZ. Vitesse en Feyenoord zijn ook informatie aan het inwinnen bij hun tegenstanders en bij de autoriteiten. "We hopen zo snel mogelijk duidelijkheid te hebben over hoe het er uit komt te zien, ook voor onze supporters", aldus de Arnhemse woordvoerder. "De UEFA heeft groen licht gegeven, maar je hebt ook te maken met landelijke regelgeving. We hebben nog wat hordes te nemen."
Haken en ogen
Feyenoord speelt dinsdag al in Israël in de nieuwe Conference League tegen Maccabi Haifa. Vanwege de strenge coronamaatregelen in Israël is het heel lastig om daarheen te reizen. De verwachting is dan ook niet dat er Feyenoord-fans in het uitvak zullen zitten in Haifa. Ajax is druk bezig om helderheid te krijgen over het uitduel in de Champions League met Sporting, volgende week woensdag in Lissabon. "We weten nu in elk geval dat het weer mag, maar er zitten natuurlijk nog wel heel wat haken en ogen aan", zei een zegsman van Ajax maandagavond al.
Na het uitbreken van de coronacrisis in Europa, begin vorig jaar, werden de Europese bekertoernooien zonder toeschouwers uitgespeeld. Vorig seizoen konden sommige clubs weer supporters uit eigen land toelaten, afhankelijk van de landelijke regelgeving. De UEFA had het verboden om kaarten te verkopen aan supporters van de bezoekende clubs. In Nederland werd helemaal zonder publiek gevoetbald in Europees verband.
De UEFA besloot maandag om het verbod op te heffen. Dat betekent dat, net als in het verleden, ongeveer 5 procent van de bezoekerscapaciteit van een stadion beschikbaar moet worden gesteld aan uitfans.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
19 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
23 uur geleden