Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse voetbalclubs zoeken duidelijkheid over meenemen fans

Nederlandse voetbalclubs zoeken duidelijkheid over meenemen fans

NYON (ANP) - De Nederlandse voetbalclubs die volgende week in de Europese bekertoernooien een uitwedstrijd spelen, wachten op duidelijkheid over de mogelijkheden om supporters mee te nemen. De Europese federatie UEFA maakte maandag bekend dat met ingang van komende week in principe weer fans van de bezoekende clubs welkom zijn in de Champions League, Europa League en Conference League.

Feyenoord (dinsdag in Israël), Ajax (woensdag in Portugal), Vitesse (donderdag in Slovenië) en AZ (donderdag in Denemarken) spelen bij de start van de groepsfase allemaal uit. De clubs hopen op korte termijn te horen of ze supporters kunnen meenemen. Dat hangt ook af van de regelgeving rond het coronavirus in de betreffende landen. PSV speelt als enige Nederlandse vertegenwoordiger volgende week thuis, in de Europa League tegen Real Sociedad.

"We hebben vandaag contact met onze tegenstander Randers over allerlei zaken, waaronder dit", zegt een woordvoerder van AZ. Vitesse en Feyenoord zijn ook informatie aan het inwinnen bij hun tegenstanders en bij de autoriteiten. "We hopen zo snel mogelijk duidelijkheid te hebben over hoe het er uit komt te zien, ook voor onze supporters", aldus de Arnhemse woordvoerder. "De UEFA heeft groen licht gegeven, maar je hebt ook te maken met landelijke regelgeving. We hebben nog wat hordes te nemen."

Haken en ogen

Feyenoord speelt dinsdag al in Israël in de nieuwe Conference League tegen Maccabi Haifa. Vanwege de strenge coronamaatregelen in Israël is het heel lastig om daarheen te reizen. De verwachting is dan ook niet dat er Feyenoord-fans in het uitvak zullen zitten in Haifa. Ajax is druk bezig om helderheid te krijgen over het uitduel in de Champions League met Sporting, volgende week woensdag in Lissabon. "We weten nu in elk geval dat het weer mag, maar er zitten natuurlijk nog wel heel wat haken en ogen aan", zei een zegsman van Ajax maandagavond al.

Na het uitbreken van de coronacrisis in Europa, begin vorig jaar, werden de Europese bekertoernooien zonder toeschouwers uitgespeeld. Vorig seizoen konden sommige clubs weer supporters uit eigen land toelaten, afhankelijk van de landelijke regelgeving. De UEFA had het verboden om kaarten te verkopen aan supporters van de bezoekende clubs. In Nederland werd helemaal zonder publiek gevoetbald in Europees verband.

De UEFA besloot maandag om het verbod op te heffen. Dat betekent dat, net als in het verleden, ongeveer 5 procent van de bezoekerscapaciteit van een stadion beschikbaar moet worden gesteld aan uitfans.

Meer uit Voetbal

Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

18 minuten geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

2 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

2 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

4 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

7 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

7 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

8 uur geleden