Nederlandse voetbalclubs zoeken duidelijkheid over meenemen fans
NYON (ANP) - De Nederlandse voetbalclubs die volgende week in de Europese bekertoernooien een uitwedstrijd spelen, wachten op duidelijkheid over de mogelijkheden om supporters mee te nemen. De Europese federatie UEFA maakte maandag bekend dat met ingang van komende week in principe weer fans van de bezoekende clubs welkom zijn in de Champions League, Europa League en Conference League.
Feyenoord (dinsdag in Israël), Ajax (woensdag in Portugal), Vitesse (donderdag in Slovenië) en AZ (donderdag in Denemarken) spelen bij de start van de groepsfase allemaal uit. De clubs hopen op korte termijn te horen of ze supporters kunnen meenemen. Dat hangt ook af van de regelgeving rond het coronavirus in de betreffende landen. PSV speelt als enige Nederlandse vertegenwoordiger volgende week thuis, in de Europa League tegen Real Sociedad.
"We hebben vandaag contact met onze tegenstander Randers over allerlei zaken, waaronder dit", zegt een woordvoerder van AZ. Vitesse en Feyenoord zijn ook informatie aan het inwinnen bij hun tegenstanders en bij de autoriteiten. "We hopen zo snel mogelijk duidelijkheid te hebben over hoe het er uit komt te zien, ook voor onze supporters", aldus de Arnhemse woordvoerder. "De UEFA heeft groen licht gegeven, maar je hebt ook te maken met landelijke regelgeving. We hebben nog wat hordes te nemen."
Haken en ogen
Feyenoord speelt dinsdag al in Israël in de nieuwe Conference League tegen Maccabi Haifa. Vanwege de strenge coronamaatregelen in Israël is het heel lastig om daarheen te reizen. De verwachting is dan ook niet dat er Feyenoord-fans in het uitvak zullen zitten in Haifa. Ajax is druk bezig om helderheid te krijgen over het uitduel in de Champions League met Sporting, volgende week woensdag in Lissabon. "We weten nu in elk geval dat het weer mag, maar er zitten natuurlijk nog wel heel wat haken en ogen aan", zei een zegsman van Ajax maandagavond al.
Na het uitbreken van de coronacrisis in Europa, begin vorig jaar, werden de Europese bekertoernooien zonder toeschouwers uitgespeeld. Vorig seizoen konden sommige clubs weer supporters uit eigen land toelaten, afhankelijk van de landelijke regelgeving. De UEFA had het verboden om kaarten te verkopen aan supporters van de bezoekende clubs. In Nederland werd helemaal zonder publiek gevoetbald in Europees verband.
De UEFA besloot maandag om het verbod op te heffen. Dat betekent dat, net als in het verleden, ongeveer 5 procent van de bezoekerscapaciteit van een stadion beschikbaar moet worden gesteld aan uitfans.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het Bundesligaduel met VfL Wolfsburg nipt gewonnen: 1-2. Aanvaller Serhou Guirassy uit Guinee maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt voor de nummer 2. Daardoor houdt Dortmund koploper Bayern München in zicht. De achterstand is 3 punten, Bayern komt zondag nog in actie tegen nummer 3 Hoffenheim.
2 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.
6 uur geleden