Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nederlandse' VN-conferentie moet water hoger op agenda zetten

'Nederlandse' VN-conferentie moet water hoger op agenda zetten

DEN HAAG (ANP) - Wereldwijd moet meer aandacht komen voor schoon en veilig drinkwater, bescherming tegen overstromingen en droogte en voor de betaalbaarheid van drinkwater. Dat wordt de inzet van een grote VN-conferentie in New York, mede georganiseerd door Nederland. De conferentie duurt van woensdag tot en met vrijdag, tijdens de New York Water Week.

In totaal doen meer dan 6600 deelnemers mee en 193 landen sturen een afvaardiging. Nederland wordt vertegenwoordigd door koning Willem-Alexander en ministers Mark Harbers (Infrastructuur) en Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking). Ook aanwezig is de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb. Hij zal spreken over watermanagement en het klimaatbestendig maken van Rotterdam.

Nederland organiseert de conferentie samen met Tadzjikistan: Nederland ligt in een delta en heeft een lange geschiedenis met waterbeheer, terwijl Tadzjikistan bovenaan een stroomgebied ligt en veel ervaring heeft met het vasthouden van water. Koning Willem-Alexander zal woensdag de top openen. Dinsdag zal hij al enkele projecten in de stad bezoeken.

Klimaattop Dubai

De conferentie dient als opmaat naar de klimaattop in Dubai later dit jaar. Er wordt onder meer gesproken over water en gezondheid, duurzame economie en klimaat.

Ook zal het gaan over samenwerking en potentiële conflicten om water. Water wordt steeds schaarser en toegang ertoe leidt tot conflicten tussen landen. Tussen Egypte en Soedan enerzijds en Ethiopië anderzijds lopen spanningen al langere tijd op, omdat laatstgenoemde een grote dam in de rivier de Nijl heeft gebouwd. Daardoor kan de watertoevoer naar Egypte en Soedan, die door de historie heen afhankelijk zijn van de Nijl, onder druk komen te staan.

Geen harde afspraken

Er zullen tijdens de conferentie geen harde, afrekenbare doelen worden afgesproken. Eerder gaat het om overeenstemming over verschillende uitgangspunten, aldus ingewijden. In 1977 was de eerste waterconferentie van de VN: toen werd overeengekomen dat alle volkeren op aarde, ongeacht hun mate van ontwikkeling, recht hebben op toegang tot drinkwater.

Meer uit Buitenland

Merz pleit tijdens partijcongres voor eenheid binnen CDU

STUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft tijdens het partijcongres van zijn CDU opgeroepen tot eenheid binnen de partij. Volgens Duitse media heerst er momenteel veel ontevredenheid onder Merz' partijgenoten over het regeringsbeleid. Volgens Tagesschau was er "zelden zoveel onrust" in de christendemocratische partij.

25 minuten geleden
Duitse minister eist vrijlating correspondent in Turkije

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Cultuur Wolfram Weimer heeft de onmiddellijke vrijlating geëist van een in Turkije gearresteerde correspondent van de nieuwsorganisatie Deutsche Welle (DW). De Turkse regering moet er volgens Weimer voor zorgen dat hij wordt vrijgelaten, omdat de beschuldigingen tegen hem ongegrond zouden zijn. "Journalistiek werk is niet strafbaar", aldus Weimer.

40 minuten geleden
Duterte niet bij hoorzittingen van Internationaal Strafhof

DEN HAAG (ANP/AFP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte (80) is volgende week niet bij zijn hoorzittingen voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. De voorbereidende zittingen zijn bedoeld om te bepalen of er genoeg bewijs tegen hem is voor een rechtszaak.

42 minuten geleden
Geen verbod op radicaal-rechtse mars in Lyon na dood activist

LYON (ANP) - De radicaal-rechtse mars ter nagedachtenis aan de gedode activist Quentin Deranque in Lyon gaat zaterdag gewoon door. De burgemeester van die stad had opgeroepen tot een verbod, maar de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez heeft tegen de Franse nieuwszender RTL gezegd dat de demonstratie doorgaat.

2 uur geleden
Onderzoek in voormalige woning ex-prins Andrew voortgezet

WINDSOR (ANP/RTR) - Het onderzoek naar activiteiten van Andrew Mountbatten-Windsor wordt voortgezet in zijn voormalige woning in het park van Windsor, de Royal Lodge. De politie heeft bekendgemaakt dat het onderzoek in zijn huidige woning op het landgoed Sandringham in Norfolk is afgerond.

3 uur geleden
Oppositiepoliticus Venezuela vrij na goedkeuring amnestiewet

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is vrijgelaten na de goedkeuring van een amnestiewet door het parlement. De wetgeving moet ervoor zorgen dat politieke gevangenen vrijkomen.

4 uur geleden
Venezolaans parlement keurt omstreden amnestiewet unaniem goed

CARACAS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Het Venezolaanse parlement heeft een langverwachte amnestiewet goedgekeurd die ervoor zou kunnen zorgen dat honderden politieke gevangenen vrijkomen. Aan de wet zijn echter uitzonderingen toegevoegd, waardoor veel gevangenen waarschijnlijk blijven vastzitten.

4 uur geleden