Nederlandse viroloog in VS aangeklaagd voor invoer mpox-virus
DETROIT (ANP) - De Nederlandse viroloog Vincent Munster is in de Verenigde Staten aangeklaagd voor het binnensmokkelen van flesjes met gedeactiveerd mpox-virus (voorheen 'apenpokken') vanuit de Democratische Republiek Congo (DRC), en het daarover liegen tijdens verhoren door onderzoekers op een luchthaven in Detroit. Dat melden een Amerikaanse rechtbank en de FBI.
Munster is hoofd van de sectie virusecologie bij de Rocky Mountain Laboratories in de Amerikaanse staat Montana.
Munster en zijn collega-onderzoeker Claude Kwe werden in januari staande gehouden op de luchthaven van Detroit, na een vlucht vanuit Parijs en een verblijf van negen dagen in de DRC. Munster "ontkende ten stelligste" dat hij met biologisch materiaal of monsters naar de VS was teruggekeerd, aldus de FBI. Uit latere tests bleek echter dat het tweetal reisde met flesjes met geïnactiveerde mpox. Dat materiaal hadden zij volgens de FBI niet aangegeven, terwijl ze er ook de benodigde vergunning niet voor hadden verkregen.
Mpox is een infectieziekte die verwant is aan pokken en die koorts en huidproblemen kan veroorzaken. De meest recente grote uitbraak was in en rond de DRC.
Meer uit Buitenland
ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
7 uur geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
11 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
13 uur geleden