Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse verdachten van miljoenenfraude opgepakt

Nederlandse verdachten van miljoenenfraude opgepakt

HAARLEM (ANP) - Zes Nederlanders die worden verdacht van miljoenenfraude zijn dinsdag gearresteerd. Dat maakte de politie, die samenwerkte met de Europese organisatie voor justitiële samenwerking Eurojust, woensdag bekend. Eén persoon is nog voortvluchtig. Drie van de verdachten werden opgepakt in de Spaanse steden Madrid en Marbella. De anderen werden aangehouden in Haarlem, Zandvoort en Lelystad.

Het zestal, allemaal tussen de 40 en 59 jaar oud, zou miljoenen euro's hebben verdiend met zogeheten boilerroomfraude. Oplichters bellen dan met slachtoffers en bieden hen mooie investeringen aan. Om het vertrouwen van de gedupeerden te krijgen, wordt in eerste instantie een klein geldbedrag gevraagd. Op nepwebsites met live-wisselkoersen zien de slachtoffers vervolgens hun geld snel meer waard worden, wat hen overhaalt grotere investeringen te doen. Als mensen hun geld dan willen laten uitkeren, kan dat niet.

Volgens de politie zijn veertig mensen in de truc van de Nederlandse verdachten getrapt. De gedupeerden zouden in totaal zes miljoen euro hebben geïnvesteerd, maar zagen geen euro terug.

Bij invallen dinsdag in Spanje en Nederland is volgens Eurojust veel bewijsmateriaal gevonden. Ook is beslag gelegd op bankrekeningen en een vakantiewoning.

Meer uit Binnenland

Minister Heinen: handelsdeal VS-EU moet worden uitgevoerd

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.

2 uur geleden
Deel vliegbasis Gilze-Rijen ontruimd vanwege bedreiging

GILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.

3 uur geleden
Monument op de Dam weer schoon na bekladding

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.

3 uur geleden
Brabant roept Defensie op met spoed droogteprotocollen te herzien

DEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."

3 uur geleden
Overleden Nederlanders op cruise waren echtpaar uit Haulerwijk

DEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.

4 uur geleden
Code geel afgegeven voor buien tijdens dodenherdenking

DE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.

4 uur geleden
Een van de zieke bemanningsleden cruiseschip is Nederlander

PRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.

4 uur geleden