Nederlandse veldrijdsters veruit favoriet bij WK
OOSTENDE (ANP) - De Nederlandse veldrijdsters zijn ook zaterdag de favoriet als in Oostende om de wereldtitel wordt gestreden. De overmacht gedurende het seizoen was groot met Lucinda Brand (elf overwinningen) als uitblinkster. Zij wordt ook gezien als de grootste uitdager van Ceylin del Carmen Alvarado, de titelverdedigster uit Rotterdam.
Alvarado (22) werd vorig jaar in het Zwitserse Dübendorf wereldkampioen bij de elitevrouwen hoewel ze gezien haar leeftijd nog bij de beloften had mogen starten. Het afgelopen weekeinde liet ze met winst in de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Overijse zien dat het na een trainingskamp wel goed zit met de vorm.
Annemarie Worst en Brand completeerden vorig jaar het podium. Worst is na een blessure op de weg terug, maar kan nog geen resultaten overleggen die haar tot kanshebber voor de titel maken. Dat geldt wel voor Denise Betsema, die de wereldbekerwedstrijd van Hulst won en graag op zand crosst. In Oostende gaat het voor een deel over het strand. De wedstrijd voor de vrouwen begint om 15.10 uur.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
10 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
14 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
14 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
14 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
15 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
15 uur geleden