Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse uitvinders goed in technologie tegen kanker, zegt EOB

Nederlandse uitvinders goed in technologie tegen kanker, zegt EOB

MÜNCHEN/RIJSWIJK (ANP) - Nederlandse uitvinders doen het goed als het gaat om het uitdenken van technologieën tegen kanker, meldt het Europees Octrooibureau (EOB). "Wat het aantal oncologiegerelateerde technologieën betreft, staan Nederlandse uitvinders op de derde plek binnen de Europese Unie en op de vijfde in Europa als geheel."

Tussen 2010 en 2021 werden meer dan 2300 internationale zogenoemde octrooifamilies van Nederlandse herkomst gepubliceerd, verzamelingen octrooiaanvragen die in meerdere landen zijn ingediend en die dezelfde uitvinding moeten beschermen.

Nederland staat verder op de negende plaats in Europa met oncologiegerelateerde start-ups. Met 67 is dat flink meer dan het EU-gemiddelde van 48,9 start-ups per land, aldus het EOB. Maar "net als veel andere Europese landen ondervinden Nederlandse start-ups echter problemen bij het opschalen van hun innovaties."

"Europa's bloeiende oncologiestart-ups zijn een baken van hoop maar ze hebben de juiste investeringen en ondersteuning nodig om hun uitvindingen uit te breiden en uiteindelijk levens te redden", vult EOB-voorzitter António Campinos aan.

Nederland levert volgens het EOB echter een "relatief lage" bijdrage via publieke onderzoeksinstellingen aan innovatie van kankerbestrijding, "aanzienlijk lager dan het EU-gemiddelde".

Het bureau prijst speciaal de Nederlandse start-up Agendia, in 2003 opgericht door de Nederlandse wetenschappers Laura Johanna van't Veer en René Bernards. Deze heeft de zogenoemde MammaPrint opgeleverd, een genetische test die de kans op terugkeer van borstkanker berekent. "Deze test zorgde voor een revolutie in de borstkankerzorg", zegt het EOB.

Meer uit Binnenland

Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

32 minuten geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

3 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

4 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

6 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

6 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

8 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

12 uur geleden