Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse triatleten op gemengde estafette naar de Spelen

Nederlandse triatleten op gemengde estafette naar de Spelen

HUATULCO (ANP) - De Nederlandse triatleten hebben tijdens de wereldbekerwedstrijd in het Mexicaanse Huatulco een olympisch ticket bemachtigd op de gemengde estafette. Mitch Kolkman, Barbara de Koning, Richard Murray en Rachel Klamer eindigden als tweede en dat was net voldoende voor plaatsing.

Klamer sloot af namens Nederland en begon als vierde aan haar sprinttriatlon. Ze passeerde het later teruggezette Canada en Hongarije en kwam achter Noorwegen als tweede over de finish. Een plek bij de eerste twee was noodzakelijk voor kwalificatie. In 2021 werd Nederland op de gemengde estafette vierde bij de Spelen van Tokio.

De triatleten legden in Huatulco ieder een sprinttriatlon af van 300 meter zwemmen, 7,2 kilometer fietsen en 1,8 kilometer hardlopen.

Meer uit Sport

Skiester Shiffrin verovert gouden medaille op de slalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.

35 minuten geleden
Evenepoel raakt leiderstrui in UAE Tour kwijt aan Italiaan Tiberi

JEBEL MOBRAH (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel is zijn leiderstrui kwijtgeraakt in de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De tweevoudig olympisch kampioen van Red Bull-Bora-hansgrohe liep op de steile slotklim naar Jebel Mobrah veel tijdverlies op. De Italiaan Antonio Tiberi was de sterkste en neemt de leiding in het algemeen klassement over.

40 minuten geleden
Snowboarder Su bezorgt China eerste gouden medaille in Italië

LIVIGNO (ANP/AFP) - Snowboarder Su Yiming heeft China de eerste gouden medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Su won op zijn 22e verjaardag het onderdeel slopestyle, nadat hij eerder deze maand zijn olympische titel op de big air van vier jaar geleden in eigen land was kwijtgeraakt. De Japanner Taiga Hasegawa werd in Livigno tweede, de Amerikaan Jake Canter veroverde het brons.

1 uur geleden
Kok vindt zichzelf outsider op eerste internationale 1500 meter

MILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.

1 uur geleden
Bobsleeër Wesselink op Spelen tiende bij debuut in tweemansbob

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.

17 uur geleden
Nederland blijft na zilver schaatssters vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.

18 uur geleden
Verstappen test donderdag en vrijdagmiddag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.

19 uur geleden