Nederlandse topvrouw na nog geen jaar weg bij datingapp Tinder
DALLAS (ANP) - Topvrouw Renate Nyborg en de populaire datingapp Tinder gaan toch niet goed samen. De Nederlandse moet haar functie na nog geen jaar alweer neerleggen. Haar vertrek werd aangekondigd bij de presentatie van tegenvallende kwartaalcijfers van de Match Group, het bedrijf achter datingapps als Tinder en OkCupid.
Volgens Bernard Kim, bestuursvoorzitter van Match Group, is het bedrijf op zoek naar een permanente vervanging. Hij zegt optimistisch te zijn dat de veranderingen die inmiddels zijn doorgevoerd, de inkomsten en aantallen gebruikers van de app zullen verbeteren.
Match leed een nettoverlies in het afgelopen kwartaal van 32,4 miljoen dollar, vergeleken met een winst van 140,5 miljoen dollar in dezelfde periode vorig jaar. De omzet klom met 12 procent tot 795 miljoen dollar. Dit was echter beneden de verwachtingen van marktkenners.
Match-baas Kim zegt dat hoewel mensen weer een normaal leven zijn gaan leiden na de lockdowns, de bereidheid om datingapps uit te proberen nog niet terug is op het niveau van voor de pandemie. Match heeft een turbulent jaar achter de rug met bestuurswisselingen, een juridisch gevecht met Google en tegenvallende inkomsten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Om mensen die een woning zoeken te ondersteunen, zouden de voordelen voor woningbezitters afgebouwd moeten worden, staat in een rapport van het Centraal Planbureau (CPB). Dit is volgens de overheidsinstantie effectiever dan het extra subsidiëren van woningzoekenden.
2 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van McDonald's in de Verenigde Staten zijn in het vorige kwartaal het hardst gegroeid in meer dan twee jaar. De resultaten suggereren dat de inspanningen van de fastfoodketen om weer te worden gezien als betaalbare eetgelegenheid werken.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag iets lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in januari met 130.000 banen groeide. Dit is de sterkste groei in meer dan een jaar en veel meer dan economen in doorsnee hadden verwacht.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug vanwege een technisch mankement dat brand kan veroorzaken. Dit meldde de Duitse autofabrikant woensdag.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag de grootste verliezer in de AEX-index. Het uitzendconcern heeft in het laatste kwartaal van 2025 een lagere omzet geboekt. Het bedrijf had het vooral op de Europese markt moeilijk. De opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland daalden aanzienlijk.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.
10 uur geleden