Nederlandse topman per direct weg bij Zwitsers telecombedrijf
ZÜRICH (ANP/DPA/RTR) - De Nederlandse topman Olaf Swantee van het Zwitserse telecombedrijf Sunrise is met onmiddellijke ingang opgestapt. Hij probeerde met Sunrise vorig jaar nog kabelaar UPC Schweiz over te nemen, maar dat mislukte omdat grootaandeelhouder Freenet van Sunrise de miljardendeal niet zag zitten.
Sunrise, een van de grootste spelers op de Zwitserse telecommarkt, wilde omgerekend zo'n 5,8 miljard euro betalen voor de Zwitserse UPC-tak. Freenet en diverse andere aandeelhouders vonden die prijs te hoog en verzetten zich tegen een aandelenuitgifte die Sunrise nodig had om de deal te financieren. In oktober werd duidelijk dat de deal niet doorging.
Swantee wordt vervangen door financieel directeur André Krause. De Nederlander Swantee, die bijna vier jaar de baas was in Zwitserland, zal zijn opvolger komende maanden nog wel bijstaan om te zorgen dat de overname soepel verloopt. Ook voorzitter Peter Kurer, die in media recent flinke kritiek over zich heen kreeg in verband met de mislukte deal, en vice-voorzitter Peter Schöpfer zullen hun functie binnenkort neerleggen. Zij zullen zich bij de aandeelhoudersvergadering later dit jaar niet meer beschikbaar stellen voor een nieuwe termijn.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
16 minuten geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
2 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
2 uur geledenBASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.
4 uur geleden