Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse topman per direct weg bij Zwitsers telecombedrijf

Nederlandse topman per direct weg bij Zwitsers telecombedrijf

ZÜRICH (ANP/DPA/RTR) - De Nederlandse topman Olaf Swantee van het Zwitserse telecombedrijf Sunrise is met onmiddellijke ingang opgestapt. Hij probeerde met Sunrise vorig jaar nog kabelaar UPC Schweiz over te nemen, maar dat mislukte omdat grootaandeelhouder Freenet van Sunrise de miljardendeal niet zag zitten.

Sunrise, een van de grootste spelers op de Zwitserse telecommarkt, wilde omgerekend zo'n 5,8 miljard euro betalen voor de Zwitserse UPC-tak. Freenet en diverse andere aandeelhouders vonden die prijs te hoog en verzetten zich tegen een aandelenuitgifte die Sunrise nodig had om de deal te financieren. In oktober werd duidelijk dat de deal niet doorging.

Swantee wordt vervangen door financieel directeur André Krause. De Nederlander Swantee, die bijna vier jaar de baas was in Zwitserland, zal zijn opvolger komende maanden nog wel bijstaan om te zorgen dat de overname soepel verloopt. Ook voorzitter Peter Kurer, die in media recent flinke kritiek over zich heen kreeg in verband met de mislukte deal, en vice-voorzitter Peter Schöpfer zullen hun functie binnenkort neerleggen. Zij zullen zich bij de aandeelhoudersvergadering later dit jaar niet meer beschikbaar stellen voor een nieuwe termijn.

Meer uit Financieel

De Hypotheker: huizenkopers terughoudend door stijgende rente

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

5 uur geleden
Senatoren VS pleiten voor strengere exportbeperkingen ASML

WASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.

5 uur geleden
Trump schrapt importheffingen op producten met weinig staal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.

5 uur geleden
Wall Street werkt verliezen weg na hoop op opening bij Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.

6 uur geleden
Trump komt met medicijnheffing van 100 procent, niet voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.

7 uur geleden
Reders: stel veiligheid scheepvaart voorop bij bijdrage Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.

8 uur geleden
Ratingbureaus positiever over Praxis-moeder, zien wel risico's

AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.

9 uur geleden