Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse topman per direct weg bij Zwitsers telecombedrijf

Nederlandse topman per direct weg bij Zwitsers telecombedrijf

ZÜRICH (ANP/DPA/RTR) - De Nederlandse topman Olaf Swantee van het Zwitserse telecombedrijf Sunrise is met onmiddellijke ingang opgestapt. Hij probeerde met Sunrise vorig jaar nog kabelaar UPC Schweiz over te nemen, maar dat mislukte omdat grootaandeelhouder Freenet van Sunrise de miljardendeal niet zag zitten.

Sunrise, een van de grootste spelers op de Zwitserse telecommarkt, wilde omgerekend zo'n 5,8 miljard euro betalen voor de Zwitserse UPC-tak. Freenet en diverse andere aandeelhouders vonden die prijs te hoog en verzetten zich tegen een aandelenuitgifte die Sunrise nodig had om de deal te financieren. In oktober werd duidelijk dat de deal niet doorging.

Swantee wordt vervangen door financieel directeur André Krause. De Nederlander Swantee, die bijna vier jaar de baas was in Zwitserland, zal zijn opvolger komende maanden nog wel bijstaan om te zorgen dat de overname soepel verloopt. Ook voorzitter Peter Kurer, die in media recent flinke kritiek over zich heen kreeg in verband met de mislukte deal, en vice-voorzitter Peter Schöpfer zullen hun functie binnenkort neerleggen. Zij zullen zich bij de aandeelhoudersvergadering later dit jaar niet meer beschikbaar stellen voor een nieuwe termijn.

Meer uit Financieel

VS grootste markt voor chocolademaker Tony's ondanks heffingen

AMSTERDAM (ANP) - De Verenigde Staten groeiden vorig jaar uit tot de belangrijkste markt voor chocolademaker Tony's Chocolonely. Dit gebeurde ondanks de handelsoorlog die president Donald Trump ontketende door tal van landen importheffingen op te leggen. Het snelgroeiende Nederlandse bedrijf had ook last van stijgende cacaoprijzen en twee terugroepacties. Daardoor zag Tony's zich genoodzaakt de prijzen extra te verhogen.

57 minuten geleden
ING verwacht kleine daling in verkoop nieuwe auto's

AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.

5 uur geleden
Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX neemt zijn AI-startup xAI over

HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.

8 uur geleden
Minder omzet en winst in 2025 voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.

8 uur geleden
Wall Street sluit hoger na goede industriële productiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.

9 uur geleden
Ørsted mag verder met bouwen groot windpark voor kust New York

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.

11 uur geleden
KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

13 uur geleden