Nederlandse topman per direct weg bij Zwitsers telecombedrijf
ZÜRICH (ANP/DPA/RTR) - De Nederlandse topman Olaf Swantee van het Zwitserse telecombedrijf Sunrise is met onmiddellijke ingang opgestapt. Hij probeerde met Sunrise vorig jaar nog kabelaar UPC Schweiz over te nemen, maar dat mislukte omdat grootaandeelhouder Freenet van Sunrise de miljardendeal niet zag zitten.
Sunrise, een van de grootste spelers op de Zwitserse telecommarkt, wilde omgerekend zo'n 5,8 miljard euro betalen voor de Zwitserse UPC-tak. Freenet en diverse andere aandeelhouders vonden die prijs te hoog en verzetten zich tegen een aandelenuitgifte die Sunrise nodig had om de deal te financieren. In oktober werd duidelijk dat de deal niet doorging.
Swantee wordt vervangen door financieel directeur André Krause. De Nederlander Swantee, die bijna vier jaar de baas was in Zwitserland, zal zijn opvolger komende maanden nog wel bijstaan om te zorgen dat de overname soepel verloopt. Ook voorzitter Peter Kurer, die in media recent flinke kritiek over zich heen kreeg in verband met de mislukte deal, en vice-voorzitter Peter Schöpfer zullen hun functie binnenkort neerleggen. Zij zullen zich bij de aandeelhoudersvergadering later dit jaar niet meer beschikbaar stellen voor een nieuwe termijn.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
7 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
10 uur geleden