
Nederlandse titel voor beachvolleybalduo Schoon/Stam
DEN HAAG (ANP) - Raïsa Schoon en Katja Stam hebben bij de NK beachvolleybal in Scheveningen de titel veroverd. Het als derde geplaatste duo versloeg in de finale het koppel Sanne Keizer/Madelein Meppelink in drie sets: 2-1: 19-21 21-17 17-15. Keizer en Meppelink voerden de plaatsingslijst aan.
Schoon en Stam waren eerder deze zomer ook al prima op dreef in de eredivisie. Het tweetal zegevierde in drie toernooien op rij. Ook bij die evenementen fungeerden Keizer en Meppelink als tegenstanders in de finale. Het ervaren duo liet in de NK-finale twee matchpoints liggen.
Schoon en Stam pakten hun eerste Nederlandse titel bij de senioren. "Onze gretigheid heeft de doorslag gegeven. We hadden het vertrouwen dat het, ondanks de 14-12 achterstand in de derde set, toch nog niet gedaan was", liet Stam opgelucht weten.
Mannen
Bij de mannen ging de Nederlandse titel naar Jasper Bouter en Ruben Penninga. Zij versloegen in de de finale Stefan Boermans/Yorick de Groot met 2-0: 21-17 21-9. Het favoriete duo Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen moest in de halve eindstrijd buigen voor Boermans/De Groot (0-2).
Voor Bouter was het zijn tweede nationale titel. Met Christiaan Varenhorst was hij in 2017 de sterkste. In totaal is het zijn vierde podiumplek. Ook voor Penninga was het zijn vierde NK-medaille, maar hij veroverde nog niet eerder goud op dit toernooi.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van de US Open op tegen de Fransman Adrian Mannarino. Botic van de Zandschulp kent een lastige loting met de als elfde geplaatste Deen Holger Rune als eerste tegenstander.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard verwacht dat hij in de strijd om de eindzege van de Vuelta moet afrekenen met de Portugees João Almeida en de Spanjaard Juan Ayuso van UAE Team Emirates. "Zij hebben een sterk team en twee rijders die ze kunnen uitspelen", zei de Deen van Visma - Lease a Bike tijdens een persmoment voor de wielerronde die zaterdag start in het Italiaanse Turijn.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Er staan dit jaar vijftien Nederlandse wielrenners aan de start van de Vuelta. De Ronde van Spanje begint op zaterdag in het Italiaanse Turijn en eindigt op 14 september in de Spaanse hoofdstad Madrid.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Coach Darren Cahill denkt dat tennisser Jannik Sinner op tijd fit is om zijn titel op de US Open te verdedigen. De 24-jarige nummer 1 van de wereld moest maandag door ziekte opgeven in de finale van het toernooi van Cincinnati. De Italiaan meldde zich vervolgens af voor het gemengd dubbel van het laatste grandslamtoernooi van het jaar, dat een dag later op het programma stond.
15 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor de tweede keer de kwartfinales gehaald van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander verloor tegen de Argentijnse oud-winnaar Sebastián Báez de eerste set nog kansloos, maar herstelde zich: 0-6 6-1 6-4.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dubbelspecialisten Sara Errani en Andrea Vavassori hebben in de nieuwe opzet van het gemengd dubbelspel op de US Open hun titel met succes verdedigd. De Italianen versloegen in de finale van het showformat in New York enkelspeltoppers Iga Swiatek en Casper Ruud in drie sets: 6-3 5-7 10-6.
16 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nadine Visser heeft haar topvorm onderstreept met een overtuigende zege op de 100 meter horden in de Diamond League van Lausanne in Zwitserland. De 30-jarige Nederlandse atlete trok zich niets aan van de regen en won een vlekkeloze race in 12,45. Ze versloeg vrijwel de complete wereldtop. De Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell finishte als tweede in 12,53, de Zwitserse Ditaji Kambundji eindigde als derde in 12,54. De Nigeriaanse wereldrecordhoudster Tobi Amusan werd vijfde in 12,82.
1 dag geleden