Nederlandse tennissers verslaan Uruguay in Daviscup
MONTEVIDEO (ANP) - De Nederlandse tennissers hebben zich dankzij een overwinning in het dubbelspel tegen Uruguay geplaatst voor de kwalificatieronde van de Daviscup. Matwé Middelkoop en Wesley Koolhof versloegen Martín Cuevas en Ignacio Carou op overtuigende wijze: 6-2 6-1. Ze bezorgden Oranje het beslissende derde punt, nadat de ploeg van captain Paul Haarhuis zaterdag in Montevideo al de twee enkelpartijen had gewonnen. Het Nederlands team kan nu volgend jaar plaatsing voor de Daviscup Finals afdwingen.
De ontmoeting in het dubbelspel was geen moment spannend. Koolhof en Middelkoop waren in de met 6-2 gewonnen eerste set al veel te sterk voor de Uruguayanen Cuevas en Carou, die veel lager zijn geklasseerd op de wereldranglijst voor dubbels. In de tweede set stonden de Nederlanders maar een game af. Op het eerste matchpoint was het gelijk raak.
Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor wonnen een dag eerder in het enkelspel ook al zonder setverlies. Van de Zandschulp, die onlangs verraste op de US Open door de kwartfinales te bereiken, gunde de onervaren tiener Francisco Llanes op de gravelbaan slechts drie games: 6-0 6-3. In de tweede partij kreeg Griekspoor aanzienlijk meer tegenstand van Martín Cuevas. De Nederlander liet zich echter niet verrassen: 6-4 7-6 (6).
Loting
Dankzij de overwinning op Uruguay heeft Nederland zich geplaatst voor de Daviscup Qualifiers, begin maart volgend jaar. De tegenstander wordt aan het einde van dit jaar bekend via een loting. De winnaars plaatsen zich vervolgens voor de finaleronde van eind 2022 met zestien deelnemers.
In een afsluitend enkelspel, dat er niet meer toe deed, won ook Robin Haase van zijn Uruguayaanse tegenstander. De Nederlandse nummer 224 van de wereldranglijst was met 6-3 6-2 te sterk voor Ignacio Carou, die 867e staat.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
8 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
12 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
13 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
14 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
14 uur geleden