Nederlandse tennissers trekken zich terug uit gemengd dubbelspel
TOKIO (ANP) - De Nederlandse tennissers komen niet meer in actie op de Olympische Spelen. Ze hebben besloten zich terug te trekken naar aanleiding van de positieve coronatest van Jean-Julien Rojer, zo maakte coach Marco Kroes bekend.
"Er moet nog wel een gesprekje plaatsvinden met chef de mission Pieter van den Hoogenband, maar vanuit het team is besloten dat we geen andere atleten in gevaar willen brengen. Dat is een hele harde beslissing", zei Kroes, die in Tokio samen met Elise Tamaëla verantwoordelijk is voor de Nederlandse tennissers.
Kiki Bertens of Demi Schuurs had in het gemengddubbelspel nog in actie kunnen komen met Wesley Koolhof, die met Rojer zijn opwachting maakte in het mannendubbelspel. Maandagochtend werd het duo Koolhof/Rojer echter uit het toernooi gehaald omdat Rojer besmet bleek. Rojer is inmiddels in quarantaine gegaan.
Laatste officiële wedstrijd
Dat Bertens niet meer meedoet aan het gemengddubbelspel betekent dat ze haar laatste officiële wedstrijd heeft gespeeld. Bertens en Schuurs verloren maandag in het dubbelspel in drie sets van het Russische duo Koedermetova/Vesnina. Afgelopen weekend had Bertens al in de eerste ronde van het enkelspel verloren.
De 29-jarige Bertens, die tien WTA-titels veroverde, is de voormalig nummer 4 van de wereld. Ze reikte in 2016 tot de halve finales van Roland Garros.
De vier Nederlandse tennissers in Tokio hoopten Nederland de eerste medaille bij het tennis sinds 2000 te bezorgen. 21 jaar geleden pakten Kristie Boogert en Miriam Oremans zilver in Sydney.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
12 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
14 uur geleden