Nederlandse tennissers treffen sterk Amerikaans team in Daviscup
ORLANDO (ANP) - De Nederlandse tennissers treffen volgende maand in de groepsfase van de Daviscup Finals een sterk team uit de Verenigde Staten. De Amerikaanse captain Bob Bryan selecteerde Frances Tiafoe, Tommy Paul, Mackenzie McDonald, Austin Krajicek en Rajeev Ram voor de landenwedstrijd in Kroatiƫ.
Taylor Fritz, de nummer 9 van de wereldranglijst, speelt niet. De afwezigheid van Fritz betekent dat Tiafoe, de nummer 10, de hoogst genoteerde Amerikaan is. De 25-jarige tennisser versloeg maandagochtend Tallon Griekspoor, de beste Nederlandse speler, op het masterstoernooi van Cincinnati.
Paul is de huidige nummer 13 van de wereldranglijst. Hij won afgelopen weekend in Toronto van Carlos Alcaraz, de mondiale nummer 1, op weg naar zijn eerste halve finale in een masterstoernooi. McDonald staat op de 43e plaats. Krajicek is de nummer 3 van de wereld in het dubbelspel, Ram staat 1 plaats lager.
Nederland speelt de poulewedstrijd tegen de Verenigde Staten in de Daviscup Finals op 14 september in Split. Gastland Kroatiƫ en Finland zijn de andere twee groepsgenoten. Elke ontmoeting bestaat uit drie wedstrijden: twee singles en een dubbel. De nummers 1 en 2 plaatsen zich voor de knock-outfase, later dit jaar in Valencia.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard komt alsnog in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 17-jarige debutant vervangt woensdag als lucky loser de geblesseerde Aleksandar Vukic uit Australiƫ in de partij tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka.
36 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
17 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
17 uur geleden