Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse tennissers in Daviscup Finals tegen VS en Britten

Nederlandse tennissers in Daviscup Finals tegen VS en Britten

MALAGA (ANP) - De Nederlandse tennissers nemen het in de groepsfase van de Daviscup Finals op tegen de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Kazachstan. Oranje speelt de drie groepswedstrijden in poule D in Glasgow.

De groepsduels worden van 14 tot en met 18 september afgewerkt. Ook Valencia, Bologna en Hamburg huisvesten een groep. Mocht Oranje eerste of tweede worden in de poule, dan kwalificeert de ploeg van captain Paul Haarhuis zich voor de knock-outfase, eind november in Malaga.

Taylor Fritz en Reilly Opelka zijn op dit moment de twee beste tennissers van de VS. Zij staan respectievelijk 13e en 17e op de wereldranglijst. Bij de Britten is Cameron Norrie, de mondiale nummer 11, de kopman. Dan Evans staat 35e en Andy Murray 81e. Botic van de Zandschulp is op de 40e plek de beste Nederlander, Tallon Griekspoor staat zestien plekken lager.

Plaatsing

Toevalligerwijs waren Groot-Brittannië en Kazachstan ook de tegenstanders in 2019, toen Nederland voor het eerst meedeed aan het eindtoernooi van het landenevenement. Oranje verloor toen in Madrid twee keer met 2-1.

Nederland plaatste zich in maart voor de Daviscup Finals door Canada in Den Haag met 4-0 te verslaan. Canada mag alsnog meedoen omdat de Russische tennissers, die vorig jaar de titel pakten, worden geweerd vanwege de oorlog in Oekraïne.

Hervormingen

Spanje en Servië zitten samen in de groep, waardoor Rafael Nadal en Novak Djokovic elkaar in Valencia al tegenkomen in de groep als ze deelnemen aan de Daviscup Finals. Ook Canada en Zuid-Korea zitten in die poule. In groep A, gespeeld in Bologna, staan Kroatië, Italië, Argentinië en Zweden tegenover elkaar. In groep C (Hamburg) zitten Frankrijk, Duitsland, België en Australië.

De Daviscup werd enkele jaren geleden flink hervormd. In plaats van meerdere speelweekeinden verdeeld over het jaar is er gekozen voor een groot eindtoernooi aan het einde van het seizoen.

Meer uit Sport

Meer dan de helft van de tickets voor Winterspelen 2026 verkocht

MILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.

9 minuten geleden
Titelverdediger Van Empel ziet af van EK veldrijden

ARNHEM (ANP) - Fem van Empel zal komende zaterdag op het Europees kampioenschap veldrijden in het Belgische Middelkerke haar titel niet verdedigen. De regerend wereldkampioene is op dit moment niet fit genoeg om deel te nemen aan de titelstrijd, meldt de wielerbond KNWU. De 23-jarige Brabantse kiest ervoor de komende periode in Spanje te trainen.

17 uur geleden
Tennisster Keys trekt zich ziek terug bij WTA Finals

RIYAD (ANP/AFP) - Tennisster Madison Keys heeft zich vanwege een virus teruggetrokken tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse nummer 7 van de wereld zou woensdag haar derde wedstrijd spelen tegen de Kazachse Elena Rybakina, maar wordt vervangen door de Russische Jekaterina Aleksandrova.

21 uur geleden
Ackermann opvolger Groenewegen bij wielerploeg Jayco-AlUla

MELBOURNE (ANP) - Pascal Ackermann zet zijn wielerloopbaan voort bij de Australische ploeg Jayco-AlUla. De Duitse sprinter neemt de plaats in van Dylan Groenewegen, de Nederlander die overstapt naar Unibet Rose Rockets. Ackermann heeft 41 overwinningen op zijn naam staan en komt over van Israel - Premier Tech. Hij heeft een contract voor twee jaar getekend.

1 dag geleden
Tennisster Venus Williams (45) keert terug naar Auckland Classic

AUCKLAND (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams keert op 45-jarige leeftijd terug naar de Auckland Classic. De zevenvoudig grandslamwinnares heeft een wildcard gekregen voor het toernooi dat geldt als voorbereidingstoernooi op de Australian Open.

1 dag geleden
Bol en McLaughlin-Levrone strijden om mondiale titel beste atlete

MONACO (ANP) - Femke Bol is een van de twee genomineerden voor de mondiale titel van beste atlete van het jaar in de categorie baanatletiek. Atletiekfederatie World Athletics maakte bekend dat de Amersfoortse wereldkampioene op de 400 meter horden het opneemt tegen Sydney McLaughlin-Levrone. De Amerikaanse rivale van Bol maakte afgelopen seizoen een succesvolle overstap naar de 400 meter.

1 dag geleden
Titelverdedigster Gauff boekt eerste zege tijdens WTA Finals

RIYAD (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in Riyad haar eerste overwinning geboekt tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse titelverdedigster was dinsdag in haar tweede duel in twee sets te sterk voor de Italiaanse Jasmine Paolini: 6-3 6-2.

1 dag geleden