
Nederlandse tennissers in Daviscup Finals tegen VS en Britten
MALAGA (ANP) - De Nederlandse tennissers nemen het in de groepsfase van de Daviscup Finals op tegen de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Kazachstan. Oranje speelt de drie groepswedstrijden in poule D in Glasgow.
De groepsduels worden van 14 tot en met 18 september afgewerkt. Ook Valencia, Bologna en Hamburg huisvesten een groep. Mocht Oranje eerste of tweede worden in de poule, dan kwalificeert de ploeg van captain Paul Haarhuis zich voor de knock-outfase, eind november in Malaga.
Taylor Fritz en Reilly Opelka zijn op dit moment de twee beste tennissers van de VS. Zij staan respectievelijk 13e en 17e op de wereldranglijst. Bij de Britten is Cameron Norrie, de mondiale nummer 11, de kopman. Dan Evans staat 35e en Andy Murray 81e. Botic van de Zandschulp is op de 40e plek de beste Nederlander, Tallon Griekspoor staat zestien plekken lager.
Plaatsing
Toevalligerwijs waren Groot-Brittannië en Kazachstan ook de tegenstanders in 2019, toen Nederland voor het eerst meedeed aan het eindtoernooi van het landenevenement. Oranje verloor toen in Madrid twee keer met 2-1.
Nederland plaatste zich in maart voor de Daviscup Finals door Canada in Den Haag met 4-0 te verslaan. Canada mag alsnog meedoen omdat de Russische tennissers, die vorig jaar de titel pakten, worden geweerd vanwege de oorlog in Oekraïne.
Hervormingen
Spanje en Servië zitten samen in de groep, waardoor Rafael Nadal en Novak Djokovic elkaar in Valencia al tegenkomen in de groep als ze deelnemen aan de Daviscup Finals. Ook Canada en Zuid-Korea zitten in die poule. In groep A, gespeeld in Bologna, staan Kroatië, Italië, Argentinië en Zweden tegenover elkaar. In groep C (Hamburg) zitten Frankrijk, Duitsland, België en Australië.
De Daviscup werd enkele jaren geleden flink hervormd. In plaats van meerdere speelweekeinden verdeeld over het jaar is er gekozen voor een groot eindtoernooi aan het einde van het seizoen.
Meer uit Sport
LILLE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt uit naar een nieuwe tweestrijd tussen hem en Jonas Vingegaard in de Tour de France. De beide rivalen troffen elkaar dit jaar alleen in het Critérium du Dauphiné, maar de Sloveen van UAE Team Emirates weet wat hij kan verwachten. "Jonas is wellicht de beste klimmer van de wereld", klonk het tijdens een persconferentie in Lille, waar de Tour zaterdag begint.
11 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen gaat niet in op zijn toekomst in de Formule 1 en een mogelijke overgang van Red Bull naar Mercedes. "Ik heb er niets over te zeggen. Anderen verzinnen verhalen en dat moeten ze zelf weten, maar ik heb er niks mee", zei hij tegen de verzamelde pers op het circuit van Silverstone, waar dit weekend de Britse grand prix wordt verreden.
11 uur geledenLILLE (ANP) - Mathieu van der Poel gaat voor de vijfde keer van start in de Tour de France en hoopt het gevoel van het eerste jaar terug te vinden. Toen was zijn zege op de Mûr-de-Bretagne, die hem de gele trui opleverde, zijn "mooiste herinnering aan de Tour". Het routeschema biedt nieuwe kansen. "Ik heb minder goede ervaringen, maar sta hier zeker niet met tegenzin aan de start", vertelde hij in de Opéra van Lille, zaterdag startplaats van de 112e editie.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft met bijna speels gemak de derde ronde bereikt van Wimbledon. De zevenvoudig winnaar van het Londense grandslamtoernooi rekende in de tweede ronde in drie sets af met de Brit Daniel Evans: 6-3 6-2 6-0. De 38-jarige Serviër had amper twee uur nodig om zich te ontdoen van de huidige nummer 154 van de wereld. Het was zijn 99e zege op het gras van Wimbledon.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is voor het derde jaar op rij uitgeschakeld in de tweede ronde op Wimbledon. Net als in 2023 moest de 29-jarige Nederlander zijn meerdere erkennen in de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina (26). De speler uit Málaga won met 6-1 4-6 6-3 7-6 (5).
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Het NK wielrennen vindt in 2028 plaats in Valkenburg. De Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) laat weten dan 100 jaar te bestaan en ter gelegenheid van dit jubileum de nationale wegwedstrijden te organiseren rond de Cauberg en Valkenburg.
17 uur geledenLILLE (ANP) - De zogenoemde 3 kilometerregel in het professionele wielrennen, bedoeld om de finales van koersen veiliger te maken, wordt de komende Tour de France uitgebreid. Nu geldt dat renners die binnen de laatste 3 kilometer - bergetappes uitgezonderd - pech krijgen of vallen, geen tijdverlies lijden. In een aantal etappes wordt die 'veilige zone' uitgebreid naar 4 of 5 kilometer, meldt de internationale wielrenunie UCI donderdag.
18 uur geleden