Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse surfer gaat naar Parijs om statiegeld te promoten

Nederlandse surfer gaat naar Parijs om statiegeld te promoten

LONDEN (ANP) - Om Frankrijk te vragen statiegeld in te voeren op plastic flesjes surft de Nederlandse Merijn Tinga vanaf zaterdagochtend met zijn windsurfboard vanuit Londen naar Parijs. Het is al de tiende reis die Tinga maakt om aandacht te vragen voor oplossingen tegen plastic zwerfafval. Langs de krijtrotsen in het Kanaal peddelt de windsurfer in ongeveer negentien dagen de 850 kilometer naar de Seine.

De Fransen zeggen dat ze zonder statiegeldsysteem in 2029 alsnog de doelstellingen gaan halen om plastic te verminderen, vertelt Tinga. "Maar dat gaat natuurlijk niet lukken." In Parijs zal burgemeester Anne Hidalgo hem ontvangen. Samen houden ze een conferentie over statiegeld op de avond van zijn aankomst.

Ook bij eerdere surfexpedities vroeg Tinga aan landen om statiegeld in te voeren op plastic flessen. Zo ging hij in 2023 van Oslo naar Londen, een reis van 1800 kilometer. De Britten praten al jaren over het invoeren van statiegeld. Destijds was de bedoeling dat statiegeld in 2025 ingevoerd wordt. Tinga probeerde Groot-Brittanniƫ daar ook echt aan te houden. Inmiddels is de invoering echter uitgesteld naar 2027.

Elke dag peddelt Tinga ongeveer 40 kilometer. In de nacht gaat hij met zijn surfplank naar de kant en maakt hij een afdakje van zijn zeil, zodat hij daaronder kan slapen. Uiteindelijk hoopt de windsurfer en bioloog voor een doorbraak te zorgen in Frankrijk. "Momenteel belandt het plastic afval uit de Seine via zeestroming bij ons op de kust of zelfs helemaal in Scandinaviƫ."

Meer uit Binnenland

Natuurbrand in Kessel onder controle, aldus veiligheidsregio

KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.

1 uur geleden
Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

5 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

5 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

6 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

6 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

6 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

8 uur geleden