Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse studente bevestigt deel evolutietheorie Darwin

Nederlandse studente bevestigt deel evolutietheorie Darwin

CAMBRIDGE (ANP) - De Nederlandse Laura van Holstein (24), derdejaarsstudente aan de Universiteit van Cambridge, heeft een deel van de evolutietheorie van Charles Darwin bewezen.

Door gegevens te bestuderen die gedurende honderden jaren zijn verzameld, kwam zij tot de conclusie dat Darwins hypothese, dat diersoorten die behoren tot geslachten met meer soorten ook uit meer ondersoorten bestaan, klopt.

In zijn boek On the Origin of Species omschreef Darwin (1809-1882) dat organismen geleidelijk evolueren in een proces van 'natuurlijke selectie’, ook bekend als 'survival of the fittest'.

Bevindingen

"In het boek stelt Darwin dat diersoorten die tot geslachten behoren met meer soorten, ook gemiddeld meer ondersoorten bevatten. Mijn onderzoek naar de relatie tussen diersoorten en de diversiteit van hun ondersoorten toont aan dat ondersoorten op lange termijn een cruciale rol spelen in de evolutionaire dynamiek en in de toekomstige evolutie van soorten. En dat hebben ze altijd gedaan, wat Darwin in 1859 al vermoedde", zegt Van Holstein.

De bevindingen uit haar onderzoek zijn gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift Proceedings of the Royal Society.

Meer uit Binnenland

Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime verandert in een feest sinds er zaterdagmiddag steeds meer berichten komen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidt zich snel op het Malieveld, ziet een ANP-verslaggever. De mensen zijn uitzinnig van blijdschap en vallen elkaar emotioneel in de armen.

13 minuten geleden
Honderden demonstreren tegen Iraans regime met mars om Malieveld

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn een paar honderd mensen naar de demonstratie op het Malieveld gekomen om zich uit te spreken voor het Iraanse volk en tegen het regime. Die actie startte om 14.00 uur en een uur later komen er nog altijd mensen bij, ziet een ANP-verslaggever. Bijna alle aanwezigen dragen een vlag bij zich, veelal een Iraanse.

13 minuten geleden
Zelensky praat met Berendsen en Yeşilgöz over luchtafweer

KYIV (ANP) - Tijdens een ontmoeting met president Volodymyr Zelensky zaterdag in Kyiv hebben ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) gesproken over het versterken van de luchtafweer. Oekraïense steden en de energie-infrastructuur worden dagelijks onder vuur genomen door de Russen met raketten en drones.

49 minuten geleden
CIDI: aanval op Iran is continuering van existentiële strijd

DEN HAAG (ANP) - Voor Naomi Mestrum, directeur van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI), was de vraag niet óf, maar wanneer de Israëlisch-Amerikaanse aanval op Iran zou plaatsvinden. "In Israël was men daar al een paar weken mee bezig. Het land is al een tijdje in opperste staat van paraatheid."

55 minuten geleden
Zaterdagmiddag Iraanse demonstratie tegen regime op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Iraniërs verzamelen zich zaterdagmiddag vanaf 14.00 uur op het Malieveld in Den Haag. Dat gebeurt naar aanleiding van de recente aanvallen op het land door Israël en de Verenigde Staten en na de aanhoudende gewelddadigheden en executies van het regime tegen het eigen volk. De Iraanse Nastaran Beik Pourian is ook onderweg en wil "de stem van de Iraanse mensen" laten horen.

1 uur geleden
Premier Jetten roept op tot terughoudendheid na aanval op Iran

NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.

5 uur geleden
Perzisch netwerk: mensen hebben angst en hoop, gevoelens gemengd

DEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."

5 uur geleden