Nederlandse student: was het liefst in Beiroet gebleven
BEIROET (ANP) - Vanwege het negatieve reisadvies vertrekt de 27-jarige Nederlandse student Matthijs Mantel zondag noodgedwongen uit de Libanese hoofdstad Beiroet. "Maar ik was liever gebleven. Ik hoop dat ik snel weer kan terugkeren naar Libanon. Ik heb het hier heel goed naar mijn zin, ondanks de moeilijke situatie in de regio. In Beiroet is weinig te merken van het geweld."
Het reisadvies voor heel Libanon is sinds afgelopen vrijdag rood. Het ministerie van Buitenlandse Zaken adviseert mensen niet naar het land te reizen. Ook raadt het ministerie mensen aan zo spoedig mogelijk uit Libanon te vertrekken als dat veilig kan.
Mantel, die in Beiroet politicologie studeert, maar nu tijdelijk uitwijkt naar Antalya in het zuiden van Turkije, ontkomt daar niet aan de realiteit van het geweld tussen Hamas en Israël. "Ik studeer met drie mensen uit Gaza. Ze krijgen nauwelijks contact met familie daar, en als ze al iets horen is het slecht nieuws. Mensen hebben familieleden verloren, werden gebombardeerd, en moesten hun huizen uit."
'De nodige ellende'
De student vindt het moeilijk om te omschrijven hoe de stemming in Libanon is. "Dit is een complex land. Er wordt volop gedemonstreerd. Veel mensen hebben sympathie voor de Palestijnse zaak, maar willen geen oorlog en ook niks te maken hebben met het geweld van Hamas dat ook door de Libanese sympathisanten van Hezbollah wordt gesteund."
"De Libanezen hebben de afgelopen jaren ook de nodige ellende meegemaakt, zoals de oktoberrevolutie van 2019 en natuurlijk de explosie in de haven van Beiroet in 2020.", vervolgt Mantel. "Of ze nog positief naar de toekomst kijken? Ik weet het niet. Je zou het de mensen zelf moeten vragen."
Meer uit Binnenland
ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
6 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
6 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
11 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
13 uur geleden