Nederlandse student: was het liefst in Beiroet gebleven
BEIROET (ANP) - Vanwege het negatieve reisadvies vertrekt de 27-jarige Nederlandse student Matthijs Mantel zondag noodgedwongen uit de Libanese hoofdstad Beiroet. "Maar ik was liever gebleven. Ik hoop dat ik snel weer kan terugkeren naar Libanon. Ik heb het hier heel goed naar mijn zin, ondanks de moeilijke situatie in de regio. In Beiroet is weinig te merken van het geweld."
Het reisadvies voor heel Libanon is sinds afgelopen vrijdag rood. Het ministerie van Buitenlandse Zaken adviseert mensen niet naar het land te reizen. Ook raadt het ministerie mensen aan zo spoedig mogelijk uit Libanon te vertrekken als dat veilig kan.
Mantel, die in Beiroet politicologie studeert, maar nu tijdelijk uitwijkt naar Antalya in het zuiden van Turkije, ontkomt daar niet aan de realiteit van het geweld tussen Hamas en Israël. "Ik studeer met drie mensen uit Gaza. Ze krijgen nauwelijks contact met familie daar, en als ze al iets horen is het slecht nieuws. Mensen hebben familieleden verloren, werden gebombardeerd, en moesten hun huizen uit."
'De nodige ellende'
De student vindt het moeilijk om te omschrijven hoe de stemming in Libanon is. "Dit is een complex land. Er wordt volop gedemonstreerd. Veel mensen hebben sympathie voor de Palestijnse zaak, maar willen geen oorlog en ook niks te maken hebben met het geweld van Hamas dat ook door de Libanese sympathisanten van Hezbollah wordt gesteund."
"De Libanezen hebben de afgelopen jaren ook de nodige ellende meegemaakt, zoals de oktoberrevolutie van 2019 en natuurlijk de explosie in de haven van Beiroet in 2020.", vervolgt Mantel. "Of ze nog positief naar de toekomst kijken? Ik weet het niet. Je zou het de mensen zelf moeten vragen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De 25-jarige man uit Amsterdam die in januari werd opgepakt in het onderzoek naar het doodschieten van twee tieners op nieuwjaarsdag in Amsterdam Nieuw-West, blijft 90 dagen langer vastzitten. Daartoe is maandag besloten toen de verdachte voor de raadkamer verscheen, meldt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Utrechtse serieverkrachter Gerard T. (62) kan nu daadwerkelijk terecht in een forensisch psychiatrische kliniek. Voor het Openbaar Ministerie (OM) was dat een belangrijke voorwaarde om hem voorwaardelijk vrij te laten, iets waar hij recht op had na het uitzitten van twee derde van zijn celstraf.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte is opnieuw gekozen tot fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer. Verrassend was die keuze niet meer, hij vertelde eerder zelf al dat hij gevraagd was als opvolger van Rob Jetten, die premier wordt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie in de Tweede Kamer heeft zoals verwacht Ruben Brekelmans gekozen als voorzitter. Dat heeft partijleider Dilan Yeşilgöz bekendgemaakt. De keuze voor Brekelmans was unaniem, zegt zij op X.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kinderen en jongeren tot 18 jaar kunnen vanaf heden ook discriminatie melden, bij Discriminatie Jeugd. Ze kunnen daar vragen stellen en ondersteuning krijgen als ze gediscrimineerd worden. Dat is onderdeel van het al bestaande landelijke meldpunt voor discriminatie.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben in de nacht van maandag op dinsdag 2108 asielzoekers geslapen. Daarmee is de bezetting na bijna een week weer boven de 2100.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye, die wereldwijd bekend werd als Kanye West, komt op zaterdag 6 juni naar Nederland voor een eenmalige show in het GelreDome in Arnhem. Dat melden het GelreDome en concertorganisator J.Noah Live dinsdag. Het optreden is zijn eerste Europese concert sinds 2014 en zijn eerste optreden in Nederland sinds 2013.
3 uur geleden