Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse student: was het liefst in Beiroet gebleven

Nederlandse student: was het liefst in Beiroet gebleven

BEIROET (ANP) - Vanwege het negatieve reisadvies vertrekt de 27-jarige Nederlandse student Matthijs Mantel zondag noodgedwongen uit de Libanese hoofdstad Beiroet. "Maar ik was liever gebleven. Ik hoop dat ik snel weer kan terugkeren naar Libanon. Ik heb het hier heel goed naar mijn zin, ondanks de moeilijke situatie in de regio. In Beiroet is weinig te merken van het geweld."

Het reisadvies voor heel Libanon is sinds afgelopen vrijdag rood. Het ministerie van Buitenlandse Zaken adviseert mensen niet naar het land te reizen. Ook raadt het ministerie mensen aan zo spoedig mogelijk uit Libanon te vertrekken als dat veilig kan.

Mantel, die in Beiroet politicologie studeert, maar nu tijdelijk uitwijkt naar Antalya in het zuiden van Turkije, ontkomt daar niet aan de realiteit van het geweld tussen Hamas en Israël. "Ik studeer met drie mensen uit Gaza. Ze krijgen nauwelijks contact met familie daar, en als ze al iets horen is het slecht nieuws. Mensen hebben familieleden verloren, werden gebombardeerd, en moesten hun huizen uit."

'De nodige ellende'

De student vindt het moeilijk om te omschrijven hoe de stemming in Libanon is. "Dit is een complex land. Er wordt volop gedemonstreerd. Veel mensen hebben sympathie voor de Palestijnse zaak, maar willen geen oorlog en ook niks te maken hebben met het geweld van Hamas dat ook door de Libanese sympathisanten van Hezbollah wordt gesteund."

"De Libanezen hebben de afgelopen jaren ook de nodige ellende meegemaakt, zoals de oktoberrevolutie van 2019 en natuurlijk de explosie in de haven van Beiroet in 2020.", vervolgt Mantel. "Of ze nog positief naar de toekomst kijken? Ik weet het niet. Je zou het de mensen zelf moeten vragen."

Meer uit Binnenland

Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

32 minuten geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

41 minuten geleden
Vuur bij natuurbrand Weert gaat via boomtoppen

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.

2 uur geleden
Brandweer: natuurbrand op Oirschotse Hei nog niet onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.

2 uur geleden
Nu al meer natuurbranden met NL-Alerts dan heel 2025

DEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.

2 uur geleden
Brand Oirschotse Heide aan één kant onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.

2 uur geleden
Meerdere grote branden in natuurgebieden

WEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.

2 uur geleden