Nederlandse start-up haalt weer miljoenen op voor kernreactor
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Thorizon heeft weer een flinke investering binnengehaald voor de ontwikkeling van een gesmoltenzoutreactor. Het bedrijf uit Amsterdam werkt aan een kleine kernreactor die kernafval van reguliere centrales als brandstof gebruikt. Volgens het bedrijf kan één zo'n centrale schone energie leveren aan 250.000 huishoudens.
De nieuwe financiering omvat een investering van 16 miljoen euro, geleid door Invest-NL en ondersteund door een InvestEU-garantie van de Europese Commissie. Ook ontving Thorizon een subsidie van 4 miljoen euro van de provincie Noord-Brabant, in samenwerking met de bedrijven VDL en Demcon.
Thorizon kreeg eerder onder meer al 10 miljoen euro subsidie van de Franse overheid. Het totaal opgehaalde kapitaal bedraagt inmiddels 42,5 miljoen euro en Thorizon zoekt nog extra investeerders voor verdere opschaling.
Nederlandse en Franse nucleaire toezichthouders zijn volgens het bedrijf inmiddels gestart met een gezamenlijke voorbereidende beoordeling van het ontwerp voor de reactor. Ook worden er haalbaarheidsstudies gedaan op drie locaties in Frankrijk en de Benelux om de weg vrij te maken voor de start van de bouw van de reactor in 2030.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag hard omlaag. Het aandeel Philips opende flink hoger, maar zag die stevige koerswinst snel verdampen. Het zorgtechnologiebedrijf boekte meer omzet en winst in het derde kwartaal, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.
11 minuten geledenKYOTO (ANP/AFP) - Nintendo verwacht in het lopende boekjaar veel meer van zijn nieuwe gameconsole Switch 2 te verkopen dan eerder gedacht. Volgens het Japanse gamebedrijf worden er in het boekjaar tot eind maart nu naar verwachting 19 miljoen Switch 2-computers verkocht. Eerder werd uitgegaan van 15 miljoen stuks.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China geeft Nederland de schuld van de "onrust en chaos" in de wereldwijde halfgeleiderproductie en aanvoerketen van chips. Die is ontstaan doordat de Nederlandse overheid Nexperia in beslag heeft genomen, zegt het Chinese ministerie van Handel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn omzet en winst in het afgelopen kwartaal opgevoerd, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal banen in Nederland zal de komende jaren iets groeien, ondanks veel onzekerheid door onder meer geopolitieke spanningen, importheffingen en technologische ontwikkelingen als automatisering en AI. Het aantal banen neemt tot 2027 met 1,1 procent toe, verwacht uitkeringsinstantie UWV in zijn jaarlijkse arbeidsmarktrapport.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe woningen in voormalige kantoren en winkels is afgelopen jaar opnieuw afgenomen. Vooral in voormalige winkels leverden minder vaak een nieuwe woning op. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek op verzoek van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De technologiesector op Wall Street is optimistisch aan de nieuwe beursmaand begonnen, aangewakkerd door een grote AI-deal. Amazon en OpenAI sloten maandag een overeenkomst ter waarde van 38 miljard dollar, waarbij de eigenaar van ChatGPT rekenkracht van Amazon Web Services gaat gebruiken. Daarmee krijgt OpenAI toegang tot honderdduizenden geavanceerde Nvidia-processors om de populaire chatbot verder te ontwikkelen. Techconcern Amazon werd hiervoor beloond door beleggers met een 4 procent hogere koers.
11 uur geleden