Nederlandse schaatssters pakken WK-goud op achtervolging
HEERENVEEN (ANP) - Nederland heeft bij de WK afstanden in Thialf goud gewonnen op de ploegachtervolging voor vrouwen. Het trio van Oranje finishte in de vierde en laatste schaatsrace na zes ronden net voor tegenstander Canada: 2.55,79 minuten tegen 2.55,97. Dankzij een machtige eindsprint ging de winst ternauwernood naar de thuisploeg. Rusland pakte brons met 2.59,35.
Namens Nederland kwamen Ireen Wüst, Antoinette de Jong en Irene Schouten in actie. Zij reden tegen de Canadese schaatssters Ivanie Blondin, Isabelle Weidemann en Valerie Maltais, met de Fries Remmelt Eldering als bondscoach.
Japan, olympisch en wereldkampioen bij de vrouwen op de achtervolging, zag af van WK-deelname wegens de coronacrisis. Ook onder meer China en Zuid-Korea zagen het niet zitten om de Friese schaatsbubbel in te gaan. De Japanse vrouwenploeg, onder leiding van de succesvolle bondscoach Johan de Wit, reed vrijdag in Nagano voor de goede orde ook een achtervolging en eindigde in een tijd van 2.57,27.
1 seconde
Bij de tweede wereldbeker eind vorige maand in Heerenveen klopte de Canadese ploeg het Nederlandse team nog met bijna 1 seconde verschil (2.54,64 tegen 2.55,58). Daarna besloten bondscoach Jan Coopmans en zijn rijdsters van tactiek te veranderen, min of meer afgekeken van Canada en Noorwegen: minder aflossingen aan kop en meer onderling duwen, om op snelheid en in hetzelfde ritme te blijven. Dat lukte uitstekend in de afsluitende race, met Wüst en De Jong als kopvrouwen en Schouten als duwende diesel.
"Beter laat dan nooit", zo redeneerde Wüst, die in de aanloop naar de WK aangaf dat Nederland op de achtervolging een beetje stil was blijven staan. De vijfvoudig olympisch kampioene, normaal gesproken bezig aan haar laatste WK afstanden, was sinds 2007 steeds van de partij op dit WK-onderdeel. Ze behaalde vrijdag haar zesde wereldtitel op deze discipline, naast ook nog eens zes zilveren plakken. Op de Olympische Spelen veroverde de 34-jarige Brabantse een keer goud (2014) en een keer zilver (2018) op de achtervolging.
De Jong won donderdag in Thialf haar eerste wereldtitel op de 3000 meter. Schouten pakte brons op die afstand.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.
2 uur geledenWAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
21 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
21 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."
1 dag geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
2 dagen geleden