Nederlandse schaatssters pakken WK-goud op achtervolging
HEERENVEEN (ANP) - Nederland heeft bij de WK afstanden in Thialf goud gewonnen op de ploegachtervolging voor vrouwen. Het trio van Oranje finishte in de vierde en laatste schaatsrace na zes ronden net voor tegenstander Canada: 2.55,79 minuten tegen 2.55,97. Dankzij een machtige eindsprint ging de winst ternauwernood naar de thuisploeg. Rusland pakte brons met 2.59,35.
Namens Nederland kwamen Ireen Wüst, Antoinette de Jong en Irene Schouten in actie. Zij reden tegen de Canadese schaatssters Ivanie Blondin, Isabelle Weidemann en Valerie Maltais, met de Fries Remmelt Eldering als bondscoach.
Japan, olympisch en wereldkampioen bij de vrouwen op de achtervolging, zag af van WK-deelname wegens de coronacrisis. Ook onder meer China en Zuid-Korea zagen het niet zitten om de Friese schaatsbubbel in te gaan. De Japanse vrouwenploeg, onder leiding van de succesvolle bondscoach Johan de Wit, reed vrijdag in Nagano voor de goede orde ook een achtervolging en eindigde in een tijd van 2.57,27.
1 seconde
Bij de tweede wereldbeker eind vorige maand in Heerenveen klopte de Canadese ploeg het Nederlandse team nog met bijna 1 seconde verschil (2.54,64 tegen 2.55,58). Daarna besloten bondscoach Jan Coopmans en zijn rijdsters van tactiek te veranderen, min of meer afgekeken van Canada en Noorwegen: minder aflossingen aan kop en meer onderling duwen, om op snelheid en in hetzelfde ritme te blijven. Dat lukte uitstekend in de afsluitende race, met Wüst en De Jong als kopvrouwen en Schouten als duwende diesel.
"Beter laat dan nooit", zo redeneerde Wüst, die in de aanloop naar de WK aangaf dat Nederland op de achtervolging een beetje stil was blijven staan. De vijfvoudig olympisch kampioene, normaal gesproken bezig aan haar laatste WK afstanden, was sinds 2007 steeds van de partij op dit WK-onderdeel. Ze behaalde vrijdag haar zesde wereldtitel op deze discipline, naast ook nog eens zes zilveren plakken. Op de Olympische Spelen veroverde de 34-jarige Brabantse een keer goud (2014) en een keer zilver (2018) op de achtervolging.
De Jong won donderdag in Thialf haar eerste wereldtitel op de 3000 meter. Schouten pakte brons op die afstand.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
7 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
8 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
14 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden