Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse schaatssters pakken WK-goud op achtervolging

Nederlandse schaatssters pakken WK-goud op achtervolging

HEERENVEEN (ANP) - Nederland heeft bij de WK afstanden in Thialf goud gewonnen op de ploegachtervolging voor vrouwen. Het trio van Oranje finishte in de vierde en laatste schaatsrace na zes ronden net voor tegenstander Canada: 2.55,79 minuten tegen 2.55,97. Dankzij een machtige eindsprint ging de winst ternauwernood naar de thuisploeg. Rusland pakte brons met 2.59,35.

Namens Nederland kwamen Ireen Wüst, Antoinette de Jong en Irene Schouten in actie. Zij reden tegen de Canadese schaatssters Ivanie Blondin, Isabelle Weidemann en Valerie Maltais, met de Fries Remmelt Eldering als bondscoach.

Japan, olympisch en wereldkampioen bij de vrouwen op de achtervolging, zag af van WK-deelname wegens de coronacrisis. Ook onder meer China en Zuid-Korea zagen het niet zitten om de Friese schaatsbubbel in te gaan. De Japanse vrouwenploeg, onder leiding van de succesvolle bondscoach Johan de Wit, reed vrijdag in Nagano voor de goede orde ook een achtervolging en eindigde in een tijd van 2.57,27.

1 seconde

Bij de tweede wereldbeker eind vorige maand in Heerenveen klopte de Canadese ploeg het Nederlandse team nog met bijna 1 seconde verschil (2.54,64 tegen 2.55,58). Daarna besloten bondscoach Jan Coopmans en zijn rijdsters van tactiek te veranderen, min of meer afgekeken van Canada en Noorwegen: minder aflossingen aan kop en meer onderling duwen, om op snelheid en in hetzelfde ritme te blijven. Dat lukte uitstekend in de afsluitende race, met Wüst en De Jong als kopvrouwen en Schouten als duwende diesel.

"Beter laat dan nooit", zo redeneerde Wüst, die in de aanloop naar de WK aangaf dat Nederland op de achtervolging een beetje stil was blijven staan. De vijfvoudig olympisch kampioene, normaal gesproken bezig aan haar laatste WK afstanden, was sinds 2007 steeds van de partij op dit WK-onderdeel. Ze behaalde vrijdag haar zesde wereldtitel op deze discipline, naast ook nog eens zes zilveren plakken. Op de Olympische Spelen veroverde de 34-jarige Brabantse een keer goud (2014) en een keer zilver (2018) op de achtervolging.

De Jong won donderdag in Thialf haar eerste wereldtitel op de 3000 meter. Schouten pakte brons op die afstand.

Meer uit Sport

Partij Van de Zandschulp op Wimbledon gaat donderdag verder

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp moet zijn wedstrijd tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina in de tweede ronde van Wimbledon donderdag afmaken. De partij werd woensdag gestaakt op 5-5 in de vierde set wegens de invallende duisternis. Van de Zandschulp staat met 2-1 in sets achter: 1-6 6-4 3-6 5-5.

8 uur geleden
Ook vroege aftocht voor tennisster Paolini op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Jasmine Paolini is de volgende topspeelster die Wimbledon al vroeg moet verlaten. De als vierde geplaatste Italiaanse, die vorig jaar finaliste was, verloor in de tweede ronde van de Russin Kamilla Rakhimova in drie sets: 6-4 4-6 4-6.

9 uur geleden
Alcaraz moet op Wimbledon werken voor zege op Britse amateur

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De tweevoudig kampioen uit Spanje werd door de goed spelende Britse amateur Oliver Tarvet bij vlagen onder druk gezet, maar won alsnog in drie sets: 6-1 6-4 6-4.

11 uur geleden
Dertien Nederlanders in Lille aan de start van de Tour de France

LILLE (ANP) - Dertien Nederlandse wielrenners gaan zaterdag van start in de 112e editie van de Tour de France in Lille. De Nederlanders zijn verdeeld over negen ploegen, met niet meer dan twee per ploeg.

13 uur geleden
Tennisster Sabalenka laat zich niet verrassen op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De nummer 1 van de wereldranglijst uit Belarus versloeg de Tsjechische Marie Bouzkova met 7-6 (4) 6-4.

14 uur geleden
Start tenniswedstrijden Wimbledon uitgesteld door regen

LONDEN (ANP) - Na warmterecords op de eerste dagen van Wimbledon kampt het grandslamtoernooi in Londen woensdagochtend met regen. De start van de wedstrijden op de buitenbanen is met minimaal 45 minuten uitgesteld. De partijen zouden aanvankelijk om 11.00 uur (lokale tijd) beginnen.

18 uur geleden
De Jong 'heel blij en opgelucht' na vijfsetter op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.

1 dag geleden