Nederlandse schaatsers ver van podium op 500 meter, Dubreuil wint
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Polen geen rol van betekenis kunnen spelen op de tweede 500 meter. Janno Botman zette met de elfde plaats de beste prestatie neer. Hein Otterspeer werd gediskwalificeerd. De zege ging naar Laurent Dubreuil uit Canada in 34,73.
Botman had zich vrijdag nog afgemeld voor de 1000 meter omdat hij niet fit was. Hij kwam in zijn rit tegen de Pool Marek Kania tot 35,23 en was daarmee sneller dan een dag eerder. Toen reed hij 35,43.
Sebas Diniz had zich met een derde plaats een dag eerder in de B-groep weer geplaatst voor de hoogste divisie. Daarin kwam hij in de eerste rit tot 35,35 wat uiteindelijk goed was voor de veertiende tijd.
Tweemaal vals
Otterspeer startte twee keer vals en bewees zichzelf daarmee geen goede dienst. Hij scoort daarmee geen punten voor het wereldbekerklassement.
Dubreuil versloeg in zijn rit de Japanner Yuma Murakami en was met 34,73 net iets sneller dan olympisch kampioen Tingyu Gao. De Chinees was een rit eerder Damian Zurek voorgebleven met 34,79. De Pool bleef met de snelste volle ronde van 25,0 dicht in de buurt met 34,87 en werd derde. Het is voor het eerst op de 500 meter dit seizoen dat de Japanse sprinters het podium niet haalden.
Jenning de Boo zette de beste tijd neer in de B-groep. De 19-jarige schaatser was een dag eerder nog met 35,24 elfde geworden in de A-groep waar hij mocht invallen. Op de tweede 500 meter verbeterde hij zich fors met 35,06, net boven zijn persoonlijk record. Tim Prins werd zevende met 35,60.
Meer uit Sport
LUSAIL (ANP) - De richtlijnen voor inhaalacties tijdens Formule 1-races worden voor de laatste twee grands prix van dit jaar niet meer aangepast. Dat was een van de uitkomsten van een overleg tussen de twintig coureurs, de internationale autosportfederatie FIA en de stewards bij de Grote Prijs van Qatar. De FIA bracht na afloop een kort verslag naar buiten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh is niet bezig met het behalen van de titel topscorer aller tijden voor Nederland. "Het is geen doel. Ik denk dat het in een andere rol die ik eerder had misschien haalbaarder was. Ik ben er in dat opzicht niet zo mee bezig. Maar het kan altijd", zei de ervaren aanvoerster van Oranje in aanloop naar haar laatste WK handbal, dat voor de Nederlandse vrouwen vrijdag begint.
3 uur geledenCOPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.
15 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.
16 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
18 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."
19 uur geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
21 uur geleden