Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse schaatsers ver van podium op 500 meter, Dubreuil wint

Nederlandse schaatsers ver van podium op 500 meter, Dubreuil wint

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Polen geen rol van betekenis kunnen spelen op de tweede 500 meter. Janno Botman zette met de elfde plaats de beste prestatie neer. Hein Otterspeer werd gediskwalificeerd. De zege ging naar Laurent Dubreuil uit Canada in 34,73.

Botman had zich vrijdag nog afgemeld voor de 1000 meter omdat hij niet fit was. Hij kwam in zijn rit tegen de Pool Marek Kania tot 35,23 en was daarmee sneller dan een dag eerder. Toen reed hij 35,43.

Sebas Diniz had zich met een derde plaats een dag eerder in de B-groep weer geplaatst voor de hoogste divisie. Daarin kwam hij in de eerste rit tot 35,35 wat uiteindelijk goed was voor de veertiende tijd.

Tweemaal vals

Otterspeer startte twee keer vals en bewees zichzelf daarmee geen goede dienst. Hij scoort daarmee geen punten voor het wereldbekerklassement.

Dubreuil versloeg in zijn rit de Japanner Yuma Murakami en was met 34,73 net iets sneller dan olympisch kampioen Tingyu Gao. De Chinees was een rit eerder Damian Zurek voorgebleven met 34,79. De Pool bleef met de snelste volle ronde van 25,0 dicht in de buurt met 34,87 en werd derde. Het is voor het eerst op de 500 meter dit seizoen dat de Japanse sprinters het podium niet haalden.

Jenning de Boo zette de beste tijd neer in de B-groep. De 19-jarige schaatser was een dag eerder nog met 35,24 elfde geworden in de A-groep waar hij mocht invallen. Op de tweede 500 meter verbeterde hij zich fors met 35,06, net boven zijn persoonlijk record. Tim Prins werd zevende met 35,60.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

9 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

10 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

12 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

13 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

15 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden