Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse schaatsers ver van podium op 500 meter, Dubreuil wint

Nederlandse schaatsers ver van podium op 500 meter, Dubreuil wint

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Polen geen rol van betekenis kunnen spelen op de tweede 500 meter. Janno Botman zette met de elfde plaats de beste prestatie neer. Hein Otterspeer werd gediskwalificeerd. De zege ging naar Laurent Dubreuil uit Canada in 34,73.

Botman had zich vrijdag nog afgemeld voor de 1000 meter omdat hij niet fit was. Hij kwam in zijn rit tegen de Pool Marek Kania tot 35,23 en was daarmee sneller dan een dag eerder. Toen reed hij 35,43.

Sebas Diniz had zich met een derde plaats een dag eerder in de B-groep weer geplaatst voor de hoogste divisie. Daarin kwam hij in de eerste rit tot 35,35 wat uiteindelijk goed was voor de veertiende tijd.

Tweemaal vals

Otterspeer startte twee keer vals en bewees zichzelf daarmee geen goede dienst. Hij scoort daarmee geen punten voor het wereldbekerklassement.

Dubreuil versloeg in zijn rit de Japanner Yuma Murakami en was met 34,73 net iets sneller dan olympisch kampioen Tingyu Gao. De Chinees was een rit eerder Damian Zurek voorgebleven met 34,79. De Pool bleef met de snelste volle ronde van 25,0 dicht in de buurt met 34,87 en werd derde. Het is voor het eerst op de 500 meter dit seizoen dat de Japanse sprinters het podium niet haalden.

Jenning de Boo zette de beste tijd neer in de B-groep. De 19-jarige schaatser was een dag eerder nog met 35,24 elfde geworden in de A-groep waar hij mocht invallen. Op de tweede 500 meter verbeterde hij zich fors met 35,06, net boven zijn persoonlijk record. Tim Prins werd zevende met 35,60.

Meer uit Sport

Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

5 uur geleden
Zwemsters veroveren op EK kortebaan goud op 4x50 meter vrij

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.

7 uur geleden
Gestopte tennisster Serena Williams terug op lijst dopingcontrole

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.

8 uur geleden
Red Bull bevestigt Hadjar als coureur naast Verstappen in 2026

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.

11 uur geleden
Motorcrosser Herlings na zestien jaar weg bij KTM-team

MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.

13 uur geleden
Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

1 dag geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden