Nederlandse schaatsers buiten het podium op tweede 500 meter
OBIHIRO (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn naast het podium gebleven op de tweede 500 meter van de wereldbekerwedstrijd in het Japanse Obihiro. Janno Botman was de beste Nederlander op de zevende plaats. De zege ging naar de Japanner Wataru Morishige in 34,64.
Botman moest de eerste 500 meter nog in de B-groep rijden, maar plaatste zich met een derde plaats voor de hoogste divisie. In de eerste rit zondag kwam hij tot 35,08.
Hein Otterspeer, vrijdag nog de beste Nederlander met 34,89, kwam nu tot 35,09. Daarmee werd hij achtste. Merijn Scheperkamp verbeterde zich ook ten opzichte van vrijdag, maar had een moeizame tweede bocht. Hij werd met 35,22 elfde.
Diniz en Verbij
Jordan Stolz kwam in de voorlaatste rit sterk terug tegen de Japanner Yuma Murakami. De wereldkampioen was met 34,94 nipt sneller en werd derde. In de laatste rit lieten Morishige en Tatsuya Shinhama, de winnaar van de eerste wereldbeker, zien duidelijk de snelsten te zijn. Shinhama werd tweede met 34,69.
Eerder op de dag kwamen Sebas Diniz en Kai Verbij al in actie in de B-groep. Diniz werd zevende met 35,61. Verbij achtste met 35,65.
Meer uit Sport
OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
5 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
21 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
21 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
22 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
22 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
23 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
23 uur geleden