
Nederlandse rugbycompetitie hervat, maar met slechts zes teams
AMSTERDAM (ANP) - De hoogste rugbycompetitie in Nederland wordt in april hervat, maar wel met een beperkt aantal teams. Van de zestien ploegen uit de ereklasse hebben er zes aangegeven te willen spelen. De hoogste rugbyklasse behoort tot de topsportcompetities waarvoor de overheid een uitzondering maakt. Deze competities mogen onder strikte voorwaarden en met heel wat maatregelen doorgaan.
Op het betaalde voetbal na werden alle sportcompetities in oktober door de overheid stilgelegd in het kader van de bestrijding van het coronavirus. Twee maanden later gaf het ministerie van VWS een select aantal topsporten toestemming om hun hoogste competitie te hervatten of op te starten. Onder meer in het hockey, volleybal, basketbal, waterpolo en korfbal wordt daar al gebruik van gemaakt. Nu volgt ook Rugby Nederland met de ereklasse.
Begin april wordt die competitie hervat. De zes teams die meedoen, moeten hun spelers wekelijks testen op het coronavirus. De andere clubs kunnen later instromen, mits ze voldoen aan de voorwaarden.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Aan de zijde van de gedroomde winnaar Carlos Alcaraz kon toernooidirecteur Richard Krajicek zondag goed nieuws vertellen. Bijna 142.000 mensen waren de afgelopen week getuige van het ABN AMRO Open, een record.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft het ABN AMRO Open in Rotterdam gewonnen. De Spaanse nummer 1 van de plaatsingslijst versloeg in de finale de Australiër Alex de Minaur in drie sets: 6-4 3-6 6-2.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - De shorttrackers hebben de World Tour in Tilburg afgesloten met de zege op de aflossing. Jens van 't Wout, Teun Boer, Daan Kos en Sjinkie Knegt bleven België en Italië voor. Canada werd na een val vierde.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Michelle Velzeboer heeft bij de World Tour in Tilburg zilver op de 500 meter gepakt. De 21-jarige shorttrackster moest in een finale met zes rijdsters alleen de Canadese Florence Brunelle voor zich dulden. De Amerikaanse Kristen Santos-Griswold werd derde.
8 uur geledenLILLE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar negende zege van het seizoen geboekt. De Dordtse van Trek Glowi Lions was na een moeizame start de beste in de Krawatencross, de voorlaatste veldrit om de X2O-Trofee in het Belgische Lille.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de World Tour-wedstrijden in Tilburg de gemengde aflossing gewonnen. Teun Boer, Jens van 't Wout en Xandra en Michelle Velzeboer leidden in de finale van start tot finish. Italië werd tweede en de Verenigde Staten derde.
12 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zich met de derde plaats in de wereldbekerwedstrijd in Bordeaux geplaatst voor de finale begin april in Basel. Greve, die vorige maand de wereldbekerwedstrijd in Leipzig had gewonnen, zette zaterdagavond in de barrage met Grandorado de derde tijd neer. De zege ging naar de Zwitser Martin Fuchs. Ook de Belg Pieter Devos was nog net sneller.
15 uur geleden