Nederlandse rugbycompetitie hervat, maar met slechts zes teams
AMSTERDAM (ANP) - De hoogste rugbycompetitie in Nederland wordt in april hervat, maar wel met een beperkt aantal teams. Van de zestien ploegen uit de ereklasse hebben er zes aangegeven te willen spelen. De hoogste rugbyklasse behoort tot de topsportcompetities waarvoor de overheid een uitzondering maakt. Deze competities mogen onder strikte voorwaarden en met heel wat maatregelen doorgaan.
Op het betaalde voetbal na werden alle sportcompetities in oktober door de overheid stilgelegd in het kader van de bestrijding van het coronavirus. Twee maanden later gaf het ministerie van VWS een select aantal topsporten toestemming om hun hoogste competitie te hervatten of op te starten. Onder meer in het hockey, volleybal, basketbal, waterpolo en korfbal wordt daar al gebruik van gemaakt. Nu volgt ook Rugby Nederland met de ereklasse.
Begin april wordt die competitie hervat. De zes teams die meedoen, moeten hun spelers wekelijks testen op het coronavirus. De andere clubs kunnen later instromen, mits ze voldoen aan de voorwaarden.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
3 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
16 uur geleden