Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse reizigers gaven meer uit in buitenland dan voor corona

Nederlandse reizigers gaven meer uit in buitenland dan voor corona

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse reizigers hebben in het derde kwartaal van dit jaar meer uitgegeven tijdens vakanties en reizen in het buitenland dan in dezelfde periode in 2019, dus voor de coronapandemie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Buitenlandse toeristen en zakelijke reizigers gaven in die periode juist minder uit in Nederland dan in 2019.

Volgens het CBS bedroegen de bestedingen van Nederlandse reizigers in het buitenland in de maanden juli, augustus en september ruim 8,4 miljard euro. Dat is 9 procent meer dan in de zomermaanden van 2019. Het CBS zegt dat de meeste buitenlandse bestedingen van Nederlanders in het derde kwartaal werden gedaan in Duitsland, Frankrijk en Spanje. De bestedingen in Europese landen lagen volgens het CBS 15 procent boven het niveau van voor corona. De bestedingen in niet-Europese landen waren daarentegen nog 15 procent lager.

De bestedingen van buitenlanders in ons land in het derde kwartaal van dit jaar bedroegen bijna 4,8 miljard euro. Dat is bijna 4 procent minder dan in dezelfde periode in 2019. Reizigers uit Duitsland, België en het Verenigd Koninkrijk besteedden in het derde kwartaal van dit jaar het meest in Nederland.

Meer uit Binnenland

Fietser Texel overleden na aanrijding auto

DE COCKSDORP (ANP) - Bij een aanrijding met een auto is in de nacht van zaterdag op zondag in De Cocksdorp op Texel een fietser om het leven gekomen. Dat maakte de politie op X bekend.

40 minuten geleden
Brankele Frank wint Slimste Mens: 'Totaal bizar'

HILVERSUM (ANP) - Brankele Frank vindt het "totaal bizar" dat ze De Slimste Mens heeft gewonnen. De neurobioloog en schrijver stond zaterdagavond in de finale van het KRO-NCRV-programma met politicus Rob Jetten en schrijver Thomas van Luyn. "Rob is zo goed, dus ik dacht echt niet dat ik hem kon verslaan", zegt ze tegen het ANP. "En van Thomas dacht ik van tevoren dat hij dit seizoen zou winnen."

7 uur geleden
Voor het eerst in bijna een halfjaar nergens warmer dan 15 graden

HOUTEN (ANP) - Voor het eerst sinds 24 april is het zaterdag nergens in Nederland warmer geworden dan 15 graden, meldt Weeronline. In Vlissingen en Hoek van Holland tikte de thermometer 14,5 graden aan, maar bij alle andere officiële meetstations was het koeler. De laagste maximumtemperatuur werd gemeten in Nieuw Beerta: 11,4 graden.

12 uur geleden
Amsterdam UMC gaat luchtvervuiling bijhouden in patiëntendossiers

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam UMC gaat in patiëntendossiers bijhouden in hoeverre patiënten in hun woonomgeving worden blootgesteld aan luchtvervuiling. Het ziekenhuis hoopt patiënten daardoor persoonlijke en praktische tips te kunnen geven om de risico's van luchtverontreiniging te verkleinen, bevestigt kinderarts Berber Kapitein na berichtgeving door RTL Nieuws.

13 uur geleden
Afsluitdijk weer vrij na actie XR, een persoon aangehouden

DEN OEVER (ANP) - De Afsluitdijk is weer vrij nadat klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) de weg zaterdagmiddag blokkeerden, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat (RWS). Een politiewoordvoerder meldt dat een demonstrant is aangehouden vanwege geweld tegen een agent.

14 uur geleden
Bontenbal vindt ChristenUnie 'niet consistent' over ivf

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal vindt het "niet consistent" dat de ChristenUnie embryokweek voor wetenschappelijk onderzoek afwijst, maar niet tegen ivf-trajecten is. "Daar worden ook embryo's gekweekt en vernietigd", redeneert hij in een interview met het Nederlands Dagblad.

15 uur geleden
VVD-leider Yeşilgöz: wij gaan niet in een links kabinet stappen

OOSTERHOUT (ANP) - Op campagne in Oosterhout (Noord-Brabant) heeft VVD-leider Dilan Yeşilgöz benadrukt alleen in een centrumrechts kabinet te willen. "Wij gaan niet in een links kabinet stappen."

15 uur geleden