Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse reisbureaus: 15.000 kaarten voor Spelen verkocht

Nederlandse reisbureaus: 15.000 kaarten voor Spelen verkocht

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse reisbureaus ATPI en Zoover hebben bij elkaar zo'n 15.000 toegangsbewijzen verkocht voor de Olympische Spelen van Tokio. Daarnaast hebben ze ruim 500 zogeheten pakketreizen verkocht, inclusief vlucht, hotel en eventuele uitstapjes ter plaatse. Japan maakte zaterdag bekend dat buitenlandse toeschouwers komende zomer niet welkom zijn, uit angst voor verdere verspreiding van het coronavirus.

"Hoe vervelend het ook is: er is nu wel duidelijkheid", zegt directeur Hans Pluimers van Zoover Sports & Events, dat bijna 7000 tickets voor de Spelen heeft verkocht aan Nederlandse sportliefhebbers. Daarnaast verkocht Zoover een kleine 400 reispakketten. "Hier zit jaren aan voorbereiding aan vast. Voor alles en iedereen is dit heel vervelend. Dat er een forse schadepost is, moge duidelijk zijn." Bedragen wil Pluimers niet noemen.

ATPI Sports Events verzorgt de reizen en entreekaarten voor topsporters, de begeleidingsstaf, sportbonden en de commerciële partners van de olympische ploeg (TeamNL). Het bedrijf verkocht 8000 kaarten en daarnaast zo'n 150 volledig verzorgde reizen aan zakelijke klanten. "Dat gaat dan om volledige programma's die worden opgebouwd", aldus commercieel directeur Michiel Aulbers.

Geld terug

De Nederlanders die kaartjes hebben gekocht voor het mondiale sportevenement krijgen hun geld terug via het organisatiecomité. Zoover wil, in samenspraak met de vliegtuigmaatschappij en hotelaanbieders in Japan, ook de overige kosten terugbetalen. "We gaan daarover in gesprek met KLM en de hotels in Tokio. We hebben het gevoel dat we daar uit gaan komen", aldus Pluimers. "We willen dit voor onze klanten zo goed mogelijk afwikkelen, ook als statement in de aanloop naar de Spelen van Peking en Parijs." Pluimers verwacht dat de afwikkeling maanden gaat duren, vermoedelijk tot na de Spelen van komende zomer.

Ook ATPI gaat komende week in gesprek met alle betrokken partijen om ervoor te zorgen dat hun klanten de gemaakte kosten terugkrijgen. "Voor de organisatie in Japan is dit verschrikkelijk. Ze werken acht jaar naar de Spelen toe en dan zitten ze straks met deels lege stadions", aldus Aulbers. "Ja, het zou mooi zijn als de Japanners zelf wel naar binnen kunnen. Maar het mooie aan de Spelen is dat de hele wereld daar samenkomt om de sport te vieren en prachtige momenten te beleven. Dat echte olympische sfeertje zal straks heel anders zijn."

Als partner van NOC*NSF verzorgt ATPI ook de reis naar Japan voor de olympische ploeg. Het reisbureau verwacht komende zomer zo'n 600 atleten, begeleiders en stafleden naar Tokio te vervoeren.

Meer uit Sport

Judoka Catharina verliest EK-finale van Pirelli

TBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.

20 minuten geleden
Tennisster Rybakina pakt tweede titel in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.

37 minuten geleden
Spaanse Blasi verrast Nederlandse favorieten in Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.

52 minuten geleden
Judoka Catharina bereikt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.

3 uur geleden
Afzwaaiende koersdirecteur Van Vliet vlagt 60e Gold Race in gang

MAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.

3 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen strandt in kwartfinales sprint Hongkong

HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.

4 uur geleden
WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

20 uur geleden