Nederlandse reisbureaus: 15.000 kaarten voor Spelen verkocht
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse reisbureaus ATPI en Zoover hebben bij elkaar zo'n 15.000 toegangsbewijzen verkocht voor de Olympische Spelen van Tokio. Daarnaast hebben ze ruim 500 zogeheten pakketreizen verkocht, inclusief vlucht, hotel en eventuele uitstapjes ter plaatse. Japan maakte zaterdag bekend dat buitenlandse toeschouwers komende zomer niet welkom zijn, uit angst voor verdere verspreiding van het coronavirus.
"Hoe vervelend het ook is: er is nu wel duidelijkheid", zegt directeur Hans Pluimers van Zoover Sports & Events, dat bijna 7000 tickets voor de Spelen heeft verkocht aan Nederlandse sportliefhebbers. Daarnaast verkocht Zoover een kleine 400 reispakketten. "Hier zit jaren aan voorbereiding aan vast. Voor alles en iedereen is dit heel vervelend. Dat er een forse schadepost is, moge duidelijk zijn." Bedragen wil Pluimers niet noemen.
ATPI Sports Events verzorgt de reizen en entreekaarten voor topsporters, de begeleidingsstaf, sportbonden en de commerciële partners van de olympische ploeg (TeamNL). Het bedrijf verkocht 8000 kaarten en daarnaast zo'n 150 volledig verzorgde reizen aan zakelijke klanten. "Dat gaat dan om volledige programma's die worden opgebouwd", aldus commercieel directeur Michiel Aulbers.
Geld terug
De Nederlanders die kaartjes hebben gekocht voor het mondiale sportevenement krijgen hun geld terug via het organisatiecomité. Zoover wil, in samenspraak met de vliegtuigmaatschappij en hotelaanbieders in Japan, ook de overige kosten terugbetalen. "We gaan daarover in gesprek met KLM en de hotels in Tokio. We hebben het gevoel dat we daar uit gaan komen", aldus Pluimers. "We willen dit voor onze klanten zo goed mogelijk afwikkelen, ook als statement in de aanloop naar de Spelen van Peking en Parijs." Pluimers verwacht dat de afwikkeling maanden gaat duren, vermoedelijk tot na de Spelen van komende zomer.
Ook ATPI gaat komende week in gesprek met alle betrokken partijen om ervoor te zorgen dat hun klanten de gemaakte kosten terugkrijgen. "Voor de organisatie in Japan is dit verschrikkelijk. Ze werken acht jaar naar de Spelen toe en dan zitten ze straks met deels lege stadions", aldus Aulbers. "Ja, het zou mooi zijn als de Japanners zelf wel naar binnen kunnen. Maar het mooie aan de Spelen is dat de hele wereld daar samenkomt om de sport te vieren en prachtige momenten te beleven. Dat echte olympische sfeertje zal straks heel anders zijn."
Als partner van NOC*NSF verzorgt ATPI ook de reis naar Japan voor de olympische ploeg. Het reisbureau verwacht komende zomer zo'n 600 atleten, begeleiders en stafleden naar Tokio te vervoeren.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
12 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden