Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse reisbureaus: 15.000 kaarten voor Spelen verkocht

Nederlandse reisbureaus: 15.000 kaarten voor Spelen verkocht

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse reisbureaus ATPI en Zoover hebben bij elkaar zo'n 15.000 toegangsbewijzen verkocht voor de Olympische Spelen van Tokio. Daarnaast hebben ze ruim 500 zogeheten pakketreizen verkocht, inclusief vlucht, hotel en eventuele uitstapjes ter plaatse. Japan maakte zaterdag bekend dat buitenlandse toeschouwers komende zomer niet welkom zijn, uit angst voor verdere verspreiding van het coronavirus.

"Hoe vervelend het ook is: er is nu wel duidelijkheid", zegt directeur Hans Pluimers van Zoover Sports & Events, dat bijna 7000 tickets voor de Spelen heeft verkocht aan Nederlandse sportliefhebbers. Daarnaast verkocht Zoover een kleine 400 reispakketten. "Hier zit jaren aan voorbereiding aan vast. Voor alles en iedereen is dit heel vervelend. Dat er een forse schadepost is, moge duidelijk zijn." Bedragen wil Pluimers niet noemen.

ATPI Sports Events verzorgt de reizen en entreekaarten voor topsporters, de begeleidingsstaf, sportbonden en de commerciële partners van de olympische ploeg (TeamNL). Het bedrijf verkocht 8000 kaarten en daarnaast zo'n 150 volledig verzorgde reizen aan zakelijke klanten. "Dat gaat dan om volledige programma's die worden opgebouwd", aldus commercieel directeur Michiel Aulbers.

Geld terug

De Nederlanders die kaartjes hebben gekocht voor het mondiale sportevenement krijgen hun geld terug via het organisatiecomité. Zoover wil, in samenspraak met de vliegtuigmaatschappij en hotelaanbieders in Japan, ook de overige kosten terugbetalen. "We gaan daarover in gesprek met KLM en de hotels in Tokio. We hebben het gevoel dat we daar uit gaan komen", aldus Pluimers. "We willen dit voor onze klanten zo goed mogelijk afwikkelen, ook als statement in de aanloop naar de Spelen van Peking en Parijs." Pluimers verwacht dat de afwikkeling maanden gaat duren, vermoedelijk tot na de Spelen van komende zomer.

Ook ATPI gaat komende week in gesprek met alle betrokken partijen om ervoor te zorgen dat hun klanten de gemaakte kosten terugkrijgen. "Voor de organisatie in Japan is dit verschrikkelijk. Ze werken acht jaar naar de Spelen toe en dan zitten ze straks met deels lege stadions", aldus Aulbers. "Ja, het zou mooi zijn als de Japanners zelf wel naar binnen kunnen. Maar het mooie aan de Spelen is dat de hele wereld daar samenkomt om de sport te vieren en prachtige momenten te beleven. Dat echte olympische sfeertje zal straks heel anders zijn."

Als partner van NOC*NSF verzorgt ATPI ook de reis naar Japan voor de olympische ploeg. Het reisbureau verwacht komende zomer zo'n 600 atleten, begeleiders en stafleden naar Tokio te vervoeren.

Meer uit Sport

Na Alcaraz meldt ook Zverev zich af voor tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.

14 minuten geleden
Van de Wouw start niet in finale bij EK baan, Van der Peet vijfde

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.

15 minuten geleden
Politie vraagt per sms te stoppen met bedreigen topman Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een "grote groep personen" verzocht Feyenoord-directeur Dennis te Kloese niet meer te bedreigen. Dat deed de politie per sms. De telefoonnummers waarnaar de sms is verstuurd, had de politie achterhaald tijdens het onderzoek naar de recente bedreigingen aan het adres van Te Kloese.

20 minuten geleden
Baanwielrenner Lavreysen eenvoudig naar finale sprint op EK

KONYA (ANP) - Titelverdediger Harrie Lavreysen heeft zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya eenvoudig geplaatst voor de finale van het sprinttoernooi. De regerend olympisch, wereld- en Europees kampioen was twee keer te sterk voor de Rus Nikita Kiriltsev.

21 minuten geleden
Shorttracker Van 't Wout voelde zich nog nooit zo goed en sterk

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout gaat zijn favorietenrol op de Olympische Spelen niet uit de weg. "Ik heb me nog nooit zo goed gevoeld. Ik voel me echt beter dan ooit", aldus de 24-jarige kopman van de Nederlandse ploeg, die in Milaan op de 500, 1000 en 1500 meter in actie komt en ook kans maakt op eremetaal op de aflossing en gemengde aflossing.

1 uur geleden
De Groot en Van de Velde vormen nieuw beachvolleybalduo

UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.

6 uur geleden
Shorttrackcoach Kerstholt tevreden over afbreken trainingsstage

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.

7 uur geleden