Nederlandse reddingswerkers nog niet nodig in Turkije
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse reddingswerkers zijn nog niet nodig in Turkije, dat vrijdagavond werd getroffen door een aardbeving. Het zogenoemde Urban Search And Rescue (USAR)-team volgt de situatie in Turkije nauwgezet, heeft de reddingsorganisatie zaterdagochtend gemeld.
Turkije liet zaterdag weten dat internationale hulp niet nodig is. "Maar als de situatie verandert en Turkije komt daarvan terug, dan zijn wij natuurlijk beschikbaar", aldus een woordvoerder. Turkije kan rechtstreeks een hulpverzoek doen bij USAR, of via de Europese Unie of de Verenigde Naties.
Het dodental in Turkije is opgelopen naar 21, zeker 920 mensen zijn gewond geraakt. Minstens dertig mensen zitten nog vast in ingestorte gebouwen. De aardbeving met een kracht van 6,8 vond plaats in de stad Elazig en de gelijknamige provincie.
Een USAR-team bestaat standaard uit zo'n zestig mensen, die dan zo'n tien dagen weg zijn.
Meer uit Binnenland
PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
37 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
4 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag 45 dagen cel geëist, waarvan dertig voorwaardelijk, tegen activist Jan H. (54) omdat hij in juni op zijn Facebookpagina zou hebben opgeroepen tot grenscontroles door burgers. Ook eiste justitie een verbod op het plaatsen van berichten op Facebook en WhatsApp in groepen met meer dan tien deelnemers.
6 uur geleden