Nederlandse records op kortebaan voor Kamminga en estafettemannen
AMSTERDAM (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft bij wedstrijden op de kortebaan in het Sloterparkbad in Amsterdam zijn Nederlands record op de 200 meter schoolslag verbeterd. De 25-jarige schoolslagspecialist zwemmer zette met 2.01,43 zijn record fors scherper. Op de EK kortebaan in Glasgow vorig jaar kwam hij nog tot 2.02,36.
"Het is altijd lekker om na de lange baan bij de Rotterdam Qualification Meet twee weken geleden weer wedstrijden te zwemmen op het korte bad van 25 meter", zei Kamminga. "De race zelf was ontspannen en ik wist dat ik hard kon na de 2.06 in Rotterdam. En 2.01 is natuurlijk een geweldige tijd." Het wereldrecord op de 200 meter kortebaan staat op naam van de Rus Kirill Prigoda op 2.00,16.
De estafetteploeg op de 4x50 meter vrije slag verbeterde het Nederlands record naar 1.24,43. De nieuwe toptijd werd gezwommen door Jesse Puts, Ties Elzerman, Kenzo Simons en Thom de Boer.
Meer uit Sport
MANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Eliud Kipchoge heeft de marathon van Melbourne gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen uit Kenia finishte in een parcoursrecord (2.09.10).
5 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
21 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
23 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
1 dag geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
1 dag geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
1 dag geleden