Nederlandse patrouillewagen crasht in Duitsland
GELDERN (ANP) - Een patrouillewagen van de Nederlandse politie is zaterdag tijdens een achtervolging in het Duitse grensgebied bij Venlo gecrasht als gevolg van gladheid. Dat gebeurde rond 6.00 uur bij Geldern-Walbeck, maakte de Duitse politie bekend. Niemand raakte gewond. De achtervolgde bestuurder wist na de aanrijding te ontkomen.
Het ongeluk gebeurde toen twee Nederlandse patrouillewagens vanuit Arcen (Limburg) een auto met een vermoedelijk kort daarvoor gestolen aanhanger achtervolgden. De dief probeerde te ontkomen door met de aanhanger de grens over te vluchten. Maar door de gladheid slipte de aanhanger en kwam daardoor dwars op de rijbaan terecht. De eerste achtervolgende patrouillewagen kon een aanrijding nog voorkomen, maar de andere kon door de gladheid geen kant meer op en botste er tegenaan.
De aanhangwagen kwam door de aanrijding klem te zitten tussen de patrouillewagen en een stoplicht bij een kruising en daardoor schoot de aanhanger los. De verdachte kon zodoende met zijn auto de vlucht ongehinderd vervolgen en is sindsdien spoorloos, aldus de Duitse politie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Strafrechtadvocaat Stijn Franken is op 58-jarige leeftijd overleden, dat heeft zijn advocatenkantoor Spijker Strafrechtadvocaten donderdag bekendgemaakt. Franken was al enige tijd ziek. Hij leed aan kanker.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In de laatste maanden voor het dodelijke steekincident bij de Erasmusbrug in Rotterdam hadden de instanties verdachte Ayoub M. niet voldoende in beeld. Ze deelden niet al hun informatie over hem met elkaar. Daardoor waren er blinde vlekken in zorg en toezicht. Dit constateren de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd in een donderdag gepubliceerd rapport.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Een Zweed is schuldig bevonden aan het plannen van een aanslag op het Eurovisie Songfestival in Rotterdam in 2020. Een Luxemburgse rechtbank heeft hem acht jaar gevangenisstraf opgelegd, waarvan zes voorwaardelijk, melden Luxemburgse media.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht heeft een uitgebreid pakket maatregelen opgesteld voor de komende tien jaar in het landelijk gebied. Belangrijkste doel van het ontwerp Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG) is het weer op gang brengen van de vergunningverlening. Daarnaast wil de provincie met de maatregelen werken aan natuurherstel, de kwaliteit van bodem en water verbeteren en de boeren weer perspectief bieden.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Het 15-jarige meisje uit Tilburg dat vermist was, is terecht. De politie meldt dat ze "in goede gezondheid" is gevonden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet zich inzetten voor betrouwbare informatie over het klimaat, vinden meer dan 120 wetenschappers. Ze roepen de formerende partijen D66 en CDA op tot maatregelen "die de kwaliteit van klimaatinformatie beschermen", zowel online als offline.
4 uur geledenDELFT (ANP) - In het centrum van Delft woedt donderdagochtend vroeg brand, in een pand aan de Oost-Indiƫplaats. Een persoon die mogelijk rook had ingeademd, is door ambulancepersoneel nagekeken, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Het vuur begon volgens de brandweer in een afvalcontainer op een binnenplaats en sloeg toen over naar het naastgelegen pand.
4 uur geleden