Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse passagiers mogen Diamond Princess verlaten

Nederlandse passagiers mogen Diamond Princess verlaten

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse passagiers op de Diamond Princess, die in de haven van het Japanse Yokohama ligt, mogen het cruiseschip verlaten. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken op Twitter. De vijf Nederlanders zijn getest op het nieuwe coronavirus en ze blijken het niet onder de leden te hebben.

De Nederlandse ambassade heeft contact met de Nederlanders. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken kan nog niets zeggen over wat er nu gaat gebeuren en waar de Nederlanders nu naartoe gaan.

Sommige landen sturen vliegtuigen om opvarenden uit hun land op te halen. De Verenigde Staten haalden enkele dagen geleden al zo'n driehonderd Amerikanen terug. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken zei eerder dat mensen die in andere landen gestrand zijn, wordt geadviseerd contact op te nemen met hun reisorganisaties als ze terug willen naar Nederland.

Niet in quarantaine

Eenmaal in Nederland hoeven de vijf niet in quarantaine, aldus een woordvoerder van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). "Quarantaine was een voorwaarde van de Chinese autoriteiten waaronder de Nederlanders die in Wuhan zaten weer naar Nederland mochten komen. Die voorwaarde wordt nu niet gesteld", aldus de zegsman.

De vijf zullen in Nederland worden opgevangen door de GGD Kennemerland en/of de GGD uit hun woonplaats. Hen zal onder meer worden gevraagd naar eventuele ziekteverschijnselen en hoe de situatie aan boord van het schip en de vlucht van Japan naar Nederland was, zodat indien nodig vroegtijdig maatregelen kunnen worden genomen, zegt de woordvoerder.

3700 mensen

De Diamond Princess arriveerde begin februari in Japan met zo'n 3700 mensen aan boord. Opvarenden brachten noodgedwongen twee weken door in quarantaine. Aan boord zijn de afgelopen weken ruim 540 besmettingen gemeld. De autoriteiten brachten die patiƫnten over naar ziekenhuizen.

Op woensdag mochten voor het eerst sinds het begin van de quarantaine honderden passagiers het schip verlaten.

Meer uit Binnenland

Man aangehouden in Breda in verband met explosie bij bedrijf

BREDA (ANP) - De politie heeft in Breda een 43-jarige man uit Rijsbergen aangehouden, die mogelijk iets te maken heeft met een explosie bij een bedrijf aan de Oosterstraat, aldus de politie op X.

4 minuten geleden
Overleden persoon aangetroffen in woning in Horst

HORST (ANP) - In de woning in het Limburgse Horst waar mogelijk een gaskraan was opengedraaid is een overleden persoon aangetroffen. Dat meldt de Limburgse politie op Facebook.

5 minuten geleden
Tientallen meldingen van lawaai door festival Kralingse Bos

ROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn zaterdagavond tientallen klachten binnengekomen over geluidsoverlast door het dance- en technofestival Boothstock in het Kralingse Bos. De klachten komen uit Rotterdam en Capelle aan den IJssel.

9 uur geleden
Drukte op Franse snelwegen door begin vakantie en feestdag

PERPIGNAN (ANP) - Door het begin van de vakantie was het zaterdag erg druk op de Franse snelwegen. Op het drukste moment stond er 1086 kilometer file in Frankrijk, meldt de ANWB. De toeristenorganisatie zag onder meer bijna twee uur vertraging op de A9 van Montpellier naar Perpignan.

14 uur geleden
Nienke Wijnhoven: beslissing over Rietbergen doet pijn

HILVERSUM (ANP) - Het doet Nienke Wijnhoven "pijn" dat Jeroen Rietbergen definitief niet wordt vervolgd in de zedenzaak rondom The Voice of Holland. Nu de juridische weg is afgesloten, is het tijd alles te verwerken, schrijft de zangeres op Instagram.

15 uur geleden
Nederlandse film Doodgewoon in race voor Studenten Oscar

HOLLYWOOD (ANP) - De Nederlandse film Doodgewoon van regisseur Ronald Zuidinga is dit jaar in de race voor een Studenten Oscar. Dat heeft de Academy in Hollywood, die de prijzen uitreikt, bekendgemaakt. De film is een van de vijftien kanshebbers in de categorie beste dramafilm.

17 uur geleden
Rechter: EBI moet kijken naar manier contact vader en zoon Taghi

VUGHT (ANP) - De directeur van de Extra Beveiligde Inrichting in Vught moet onderzoeken of het mogelijk is dat de tot levenslang veroordeelde Ridouan Taghi en zijn zoon Faissal contact met elkaar kunnen hebben. Beiden zitten vast in Vught, maar hebben elkaar daar nooit gezien of gesproken. De EBI heeft de verzoeken van de vader daartoe altijd afgewezen, maar een beklagrechter heeft nu aangegeven "de directeur in overweging te geven om te kijken naar alternatieven voor contact tussen vader en zoon". De directeur heeft echter kenbaar gemaakt dat niet te doen, aldus de detentieadvocaat van Taghi.

18 uur geleden